Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 12 maj 2021 Godzina:
imieniny: Flawia, Wszemił

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Jest zdrowa i ma około tygodnia. Nowe informacje o dziewczynce zostawionej w ostrowskim oknie życia

Kilka dni, może tydzień – tyle ma dziewczynka, która została oddana przez rodziców do ostrowskiego okna życia. Maluch jest w dobrym stanie, ale jeszcze jakiś czas zostanie pod opieką neonatologów w szpitalu przy Limanowskiego. Lekarze dbają o zdrowie noworodka, a równocześnie ruszyła procedura dotycząca nadania imienia i nazwiska oraz znalezienia rodziny dla dziewczynki. O ile nie zdecydują się na to biologiczni rodzice, którzy mają trzy miesiące na zmianę decyzji.

Jako pierwsze dziewczynką zajęły się siostry elżbietanki, w których ośrodku znajduje się okno życia. Zakonnice też wezwały zespół ratownictwa medycznego, który noworodka przetransportował do szpitala przy ulicy Limanowskiego. Wstępnej oceny zdrowia dziewczynki dokonano na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Dziecko było dogrzane, jest w stanie dobrym i jest wydolne oddechowo, ale wymaga obserwacji w warunkach szpitalnych. Konieczne jest wykluczenie wszelkich patologii, chociaż na razie nic nie wskazuje, by były jakiekolwiek problemy u tego dziecka  – powiedział w czasie wtorkowego spotkania z dziennikarzami Adam Stangret, rzecznik prasowy ostrowskiego szpitala.  - Dziewczynka waży 3800 gramów i według neonatologów ma pięć, może siedem dni.

Maluch jeszcze kilka dni zostanie w szpitalu przy Limanowskiego. Jak długo trudno dokładnie powiedzieć. W tym samym czasie urzędnicy formalizują procedury związane z nadaniem dziewczynce imienia oraz nazwiska oraz umieszczeniem jej w rodzinie zastępczej.

Ponieważ biologiczni rodzice formalnie nie zrzekli się praw do dziecka, to zgodnie z przepisami mają trzy miesiące, by ewentualnie zmienić zdanie i wyrazić chęć opieki nad córką. Zgodnie z ideą okna życia - bez konsekwencji prawnych. Jeśli w tym czasie nie zmienią zdania, nie będą poszukiwani, a dziecko będzie mogło trafić do rodziny adopcyjnej.

AW, zdjęcie archiwum  

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/