Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 październik 2021 Godzina:
imieniny: Sabina, Florencjusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

HIV i AIDS. Profilaktyka w autobusach

Według badań, co 6 sekund na świecie jedna osoba zakaża się HIV. Nieleczony wirus prowadzi do rozwoju AIDS. Dlatego edukacja o tym, jak można się zarazić, ale też jak żyć z HIV to temat przewodni obchodzonego 1 grudnia Światowego Dnia AIDS, który w 1988 roku zainicjowała Światowa Organizacja Zdrowia. Działania związane z profilaktyką odbędą się także w Kaliszu.

Podobnie jak w latach ubiegłych w akcję włączyła się młodzież. Także w tym roku uczniów IV LO im. Ignacego Jana Paderewskiego będzie można spotkać w autobusach KLA. Pierwszy kurs edukacyjno – informacyjny ruszy o 10.00 rano z pętli przy ul. H. Sawickiej.  - Autobus będzie oplakatowany pracami uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, które brały udział w konkursie organizowanym przez PCK – wyjaśnia Elżbieta Wojtyła z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kaliszu. -  Młodzież z IV LO będzie pasażerom przypinała czerwone wstążeczki, symbol solidarności z chorymi na AIDS i zakażonymi na HIV oraz rozdawała materiały informacyjno – edukacyjne z Krajowego Centrum do Spraw AIDS.

Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej odwiedzą także uczniów ze szkoły działającej przy kaliskim szpitalu. W trakcie specjalnej lekcji będą rozmawiać z najmłodszymi pacjentami o tym, czym jest HIV i AIDS, ale także rozmawiać o tolerancji dla osób chorych nie tylko na te schorzenia. W ramach działań profilaktycznych można także zbadać się w kierunku HIV. Mobilny Punkt Konsultacyjno – Diagnostyczny będzie czynny jeszcze 8 grudnia w Przychodni przy ul. Podkowińskiego od 16.00 do 20.00.  

AW, zdjęcie arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/