Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 15 październik 2021 Godzina:
imieniny: Tekla, Sewer

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Dziś ostatni dzień Tesco przy ul. Majkowskiej. Co z pracownikami i obiektem? ZDJĘCIA

To koniec kilkunastoletniej historii Tesco przy ul. Majkowskiej. Po przejęciu sieci przez Salling Group, właściciela Netto zapadła decyzja o likwidacji hipermarketu, która dziś tj. 27 maja staje się faktem.

To efekt decyzji brytyjskiej sieci o wycofaniu się z Polski. Sklepy stopniowo traciły na rentowności, dlatego już od 3 lat firma stopniowo zamykała swoje placówki. Latem 2018 roku zamknięto duże Tesco przy al. Wojska Polskiego 2, następnie małe przy ul. Legionów.

W minionym roku upadającą siecią Tesco zainteresowała się mniejsza, wywodząca się z Danii firma Netto. Zawarto wstępne porozumienie kupna. Transakcja, wyceniania na około 900 mln zł, została zatwierdzona przez UOKiK w połowie marca br. W jej ramach Netto przejmie 301 sklepów Tesco i dwa centra dystrybucyjne. Placówki, które nie zostały objęte transakcją, zostaną zamknięte.

Puste półki

Tak stanie się z hipermarketem przy ul. Majkowskiej, o czym pracownicy dowiedzieli się w święta wielkanocne. Dziś ostatni dzień funkcjonowania sklepu. Stacja paliw już jest nieczynna.

Około 50 osób dostało wypowiedzenia. Co prawda części proponowano zatrudnienie, ale w innych miastach. Nie słyszałam, żeby ktoś skorzystał – mówi nam jedna ze zwolnionych osób.  

Dziś przed 15.00 sklep był już praktycznie pusty. Ostatni klienci wyjeżdżali pełnymi wózkami, część z nich kupowała towar hurtowo do własnych, mniejszych sklepów.

Ja już od czterech dni tu przyjeżdżam, dziś były najniższe ceny – mówi nam jeden z mężczyzn, pchający wózek wypełniony po brzegi „chemią”.

Klient tuż za nim zrobił już mniejsze zakupy.

Kupiłem tylko loda, praktycznie nic już nie ma. Szkoda tego sklepu, bardzo często tu robiłem zakupy, bo było mi po drodze – mówi nam starszy mężczyzna napotkany pod Tesco.

Nie tylko towar dziś znikał z półek, ale i same… półki. Sklep bowiem wyprzedaje część wyposażenia, w tym regały sklepowe.

Sklep ma zostać zamknięty wczesnym popołudniem. Przez kolejne dwa tygodnie będzie porządkowany.

Już sprzedany?

Co dalej z obiektem? Z informacji, które dotarły do pracowników miała kupić go wrocławska spółka budująca parki handlowe. O potwierdzenie tej wiadomości poprosiliśmy sieć Netto. Czekamy na odpowiedź z biura prasowego. 

W Kaliszu jeszcze przez jakiś czas ma funkcjonować tzw. małe Tesco przy al. Wojska Polskiego 32. Jak przekazują nam pracownicy, docelowo będzie działało pod nowym szyldem, czyli Netto.

MIK, MS, fot. JF, MS

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/