Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 16 maj 2021 Godzina:
imieniny: Szymoneta, Szymon

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Decyzja zapadła. To koniec Tesco przy ul. Majkowskiej

Dni jednego z większych i bardziej popularnych hipermarketów w Kaliszu są już policzone. Tesco przy ul. Majkowskiej niebawem przestanie istnieć. To konsekwencja ostatecznego zamknięcia transakcji zakupu sieci Tesco przez Salling Group, właściciela Netto.

Netto zawarło porozumienie z Tesco o zakupie polskiej części biznesu w czerwcu 2020 r. Grupa Tesco postanowiła bowiem wycofać się z polskiego rynku i już od kilku lat stopniowo zamykała swoje sklepy.

Transakcja, wyceniania na około 900 mln zł, została zatwierdzona przez UOKiK w połowie marca. W jej ramach Salling Group przejmie 301 sklepów Tesco i dwa centra dystrybucyjne. Placówki, które nie zostały objęte transakcją, zostaną zamknięte. 

To niezwykle ważny moment w ponad 25-letniej historii naszej firmy na krajowym rynku. W ciągu najbliższych 18 miesięcy rozpoczniemy transformację zakupionych przez nas sklepów Tesco. Wszystkie placówki, które przejdą transformację, będą funkcjonowały zgodnie z konceptem Netto 3.0. Witamy na pokładzie nowe koleżanki i kolegów. Bardzo się cieszę, że już niedługo rozpocznie się nasza wspólna praca – mówi Janusz Stroka, prezes Netto.

Tym samym Tesco rozpoczyna porządkowanie swoich pozostałych struktur. 

Organizacja związkowa NSZZ Solidarność Tesco otrzymała tuż po Wielkanocy informację o zwolnieniach grupowych. Na liście jest również hipermarket przy ul. Majkowskiej.

Zwolnienia grupowe odbędą się w terminie od 27.04.2021  do 31.07.2021. Łącznie obejmą one około 1200 pracowników Tesco w kraju.

AG, na podstawie dlahandlu.pl, NSZZ Solidarność Tesco

***

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/