Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 06 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Nikola, Jarogniew

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Cztery w jednym. Startuje Grand Prix Ziemi Kaliskiej

Pierwsza edycja, zorganizowana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, cieszyła się ogromnym powodzeniem. Wystartowało w niej ponad 1100 biegaczy. Dlatego Grand Prix Ziemi Kaliskiej, czyli cztery biegi na różnych dystansach, będzie kontynuowane. Zacznie się od posiadającego niezwykle bogatą tradycję cyklu "Wiosna Cekowska". Na początek biegacze będą rywalizować na dystansie 5 kilometrów. Oczywiście dla uczestników kolejny raz przygotowano niezwykły, czteroczęściowy medal.

Grand Prix Ziemi Kaliskiej składa się z czterech biegów na różnych dystansach. Wszystkie wiodą trasami zlokalizowanymi w powiecie kaliskim. Pierwsza edycja okazała się hitem. Wystartowało w niej ponad 1100 biegaczy.

Pasjonaci sportu rozpoczną w Cekowie-Kolonii. Tam będą sprawdzać swoją tegoroczną formę na dystansie 5 kilometrów. Niespełna miesiąc później, sportowcy zapewne licznie pojawią się na terenach w Starym Kiączynie, tuż obok Stawiszyna. Tym razem śmiałkowie zmierzą się w biegu głównym na dystansie 15 kilometrów.

Czasu na wytchnienie dużo nie będzie. Już 9 czerwca po raz pierwszy w historii zostanie przeprowadzony "Bieg Chrystowskich". Nowe wydarzenie biegowe odbędzie się w gminie Opatówek. W tym dniu zawodnicy przemierzą 10 kilometrów, a start i meta będą zlokalizowane tuż obok sztandarowego miejsca na mapie powiatu kaliskiego - Pałacu Tłokinia.

Finalnym akcentem tegorocznych zmagań będzie tym razem - jak zgodnie wskazują uczestnicy - najtrudniejszy z biegów wchodzących w skład cyklu Grand Prix Ziemi Kaliskiej 2019. Mowa oczywiście o zmaganiach w ramach "IV Cross Półmaratonu Murowaniec Baster-Run 2019". To właśnie wokół zbiornika zaporowego Murowaniec biegacze spróbują swoich sił na dystansie półmaratońskim. Będzie to z pewnością bardzo ciekawe wydarzenie. Tym bardziej, że prawdopodobnie w Murowańcu rozstrzygną się tak naprawdę losy bieżącej edycji Grand Prix. Półmaraton jest bowiem biegiem, w którym można najwięcej zyskać, ale i bardzo wiele stracić.

W zeszłym roku Grand Prix Ziemi Kaliskiej zdominowała dwójka biegaczy. W zmaganiach mężczyzn poza zasięgiem konkurencji był Mateusz Łańduch (BASTER TEAM). Wśród pań zdecydowane zwycięstwo odniosła Katarzyna Werner z KKB Finisz Kalisz. Czy w tym roku będzie podobnie i znów ta dwójka będzie poza zasięgiem pozostałych biegaczy? Na to pytanie odpowiedź uzyskamy wraz z końcem sierpnia nad malowniczym zalewem Murowaniec.

Organizatorzy oprócz biegów głównych, wprowadzają także dodatkowe atrakcje. Zarówno dla osób, które lubią biegać rekreacyjnie, a także dla dzieci. W każdej ze wspomnianych edycji odbędą się biegi dziecięco-młodzieżowe. W Stawiszynie, oprócz biegu głównego na dystansie 15 kilometrów, biegacze będą mogli także spróbować swoich sił na krótszych dystansach 5 i 10 kilometrów. To wszystko ma zachęcić do sportowego spędzania czasu także osoby, które uprawiają sport dla czystej przyjemności, niekoniecznie nastawiając się na "wykręcenie" dobrego czasu czy przemierzenie dużego dystansu. Z biegania może bowiem cieszyć się każdy, nie tylko osoby przejawiające zacięcie typowo zawodnicze.

Dla biegaczy organizatorzy przygotują także atrakcję kolekcjonerską. Komplet medali tegorocznej edycji utworzy herb Powiatu Kaliskiego. Gotowy jest już wstępny projekt biegowego trofeum.

Zapisy na biegi w Cekowie i Stawiszynie już ruszyły.

GRAND PRIX ZIEMI KALISKIEJ 2019

1. XXIX Biegi Ulicze "Wiosna Cekowska" - 27 kwietnia 2019 r. - Ceków-Kolonia - Bieg Główny 5 kilometrów

Link do zawodów: https://www.foxter-sport.pl/xxix-biegi-uliczne-wiosna-cekowska-2019

2. II Bieg Stawiszyn 5-10-15 - 26 maja 2019 r. - Stawiszyn - Bieg Główny 15 kilometrów

Link do zawodów: https://www.foxter-sport.pl/bieg-stawiszyn-5-10-15-2019

3. I Bieg Chrystowskich - 9 czerwca 2019 r. - Tłokinia Kościelna - Bieg Główny ok. 10 kilometrów

4. IV Cross Półmaraton Murowaniec BASTER-RUN 2019 - 31 sierpnia 2019 r. - Murowaniec - Bieg Główny 21 kilometrów

LINK DO GRAND PRIX ZIEMI KALISKIEJ 2019: https://foxter-sport.pl/grandprix/grand-prix-powiatu-kaliskiego-2019

AW, Michał Marszałkowski, Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/