Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Lambert

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Copernicus Science. Kaliski „Kopernik” nauką stoi

W III LO w Kaliszu trwają spotkania z nauką - Copernicus Science. To dla młodzieży okazja do zapoznania się z klimatem i charakterem akademickich wykładów, bowiem zajęcia prowadzą pracownicy uczelni z całej Polski. Jedenastą już edycję tego wydarzenia zainaugurowano w poniedziałek, 21 października.

Każdy dzień poświęcony jest innemu blokowi tematycznemu. Pierwszy skierowany był do klas o profilu biologiczno-chemicznym. Wykłady przygotowali m.in. prof. dr hab. n. med. Dariusz Kowalczyk, który zapoznał młodzież z problematyką szczepień, a także wykładowca PWSZ i senator elekt dr inż. Janusz Pęcherz, który wprowadził uczniów w skomplikowany, ale ciekawy świat polimerów. Przyszli adepci kierunków medycznych mogli też zapoznać się z zagadnieniami z zakresu radioterapii czy kardiologii.

Wtorek należeć będzie do humanistów. Klasy o tym profilu wysłuchają m.in. wykładu „O mowie nienawiści”, który wygłosi prof. WP-A UAM Piotr Łuszczykiewicz oraz wykładu pracownika naukowego z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu, który od lat współpracuje z III LO. Młodzież zapoznana się także z rozważaniami dotyczącymi sztuki i psychologii.

Z „Kopernikiem” współpracuje również Politechnika Wrocławska. To właśnie pracownicy tej uczelni poprowadzą trzeciego dnia wykłady z zakresu matematyki i fizyki. - Studenci Politechniki przeprowadzą z uczniami III LO zajęcia warsztatowe, w trakcie których młodzież zapozna się z funkcjonowaniem… bolidu fotowoltanicznego. Prof. dr hab. Tadeusz Wibig z Uniwersytetu Łódzkiego zaprosił młodych fizyków na wykład „Promieniowanie kosmiczne” – mówi Monika Mikołajczak-Cholajda, nauczycielka w III LO.

Stałym punktem Dni Nauki jest Dzień Geograficzny. Szkoła współpracuje z Wydziałem Geologii UAM Poznań, której pracownicy zaproponowali, by młodzież przyjrzała się zjawiskom katastrof naturalnych. - To istotnie święto nauki, możliwość zapoznania się młodzieży ze światem akademickim, inną formą nauki, pogłębienia wiedzy z interesujących uczniów obszarów – mówi nam A. Narewska, dyrektor III LO.  

Opr. MIK, fot. III LO

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/