Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 10 maj 2021 Godzina:
imieniny: Gardenia, Izydor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Budynek Polikliniki znika z powierzchni ziemi ZDJĘCIA

To już ostatnie chwile gmachu, który przez lata służył kaliszanom. Trwa ostatni etap wyburzania budynku Polikliniki przy ul. Kordeckiego. W tym miejscu powstaną garaże i myjnia na potrzeby Komendy Miejskiej Policji.

Rozbiórka trwa od kilku tygodni. Budynek jest już niemal zrównany z ziemią. Przez lata mieściła się tu przychodnia lekarska, teraz działa ona przy ul. Kwiatowej 1. Z obiektu korzystali również kaliscy policjanci, działała tu również bursa i stołówka.

Obiekt jest wyburzany, bo teren zajmie kaliska policja. To kolejny etap rozbudowy nowej Komendy.

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu ogłosiła przetarg na tę inwestycję jesienią ubiegłego roku. Zadanie obejmuje rozbiórkę zespołu budynków Polikliniki wraz z zagospodarowaniem terenu Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu przy ul. Kordeckiego 36.

Głównym efektem rzeczowym będzie nowy budynek garażowy oraz wiata garażowa ze stanowiskiem do mycia samochodów, co umożliwi uniknięcie kosztów związanych z myciem pojazdów w podmiotach zewnętrznych. W kwestii zagospodarowania terenu uzyskane efekty rzeczowe to wykonanie miejsc postojowych oraz dróg komunikacyjnych z wydzielonym chodnikiem. Cały teren  będzie oświetlony o charakterze parkowym wraz z terenem zielonym. Kolejnym efektem rzeczowym będzie 2-stanowiskowa bezdotykowa myjnia samochodowa wraz z urządzeniami towarzyszącymi m. in. odkurzaczem samochodowym - mówi podkom. Piotr Garstka z Zespołu Prasowego KWP w Poznaniu.

To spowoduje oszczędności, bo do tej pory policyjne samochody myte są w firmach zewnętrznych. Cały teren  będzie oświetlony i nie zabraknie na nim zieleni. Całkowita wartość inwestycji to 4 mln 400 tysięcy zł, a jej finał planowany jest na koniec 2021 roku.

AG, fot. MS, Roman Wesołowski

***

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/