Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 02 sierpień 2021 Godzina:
imieniny: Ilia, Gustaw

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Bogusławski przesadza! Warsztaty ogrodnicze i Kuchnia Społeczna przy Teatrze

Tuż przed zakończeniem sezonu, w niedzielę 19 czerwca Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego szykuje prawdziwy urban gardening okraszony warsztatami ogrodniczymi i sezonową Kuchnią Społeczną. Imprezie towarzyszyć będzie charytatywna zbiórka na rzecz chorej Majki, podopiecznej fundacji Bread of Life.

W tajniki owocnych rozsadów, pomidorków koktajlowych na balkonie i właściwości, jakie skrywają rośliny fitosanitarne wprowadzi uczestników Mr. Green Finger. Pod jego czujnym okiem przygotują „zielone” skrzynki, które będzie można zabrać na swoje balkony i podwórka. - Planujemy przygotować 15 skrzynek, dlatego też udział w sadzeniu może wziąć 15 zespołów – rodzinnych czy sąsiedzkich. Każdy zespół po warsztatach przygarnia swoją skrzynkę, dlatego warto, a nawet należy zadbać o transport, bo skrzynki nie będą lekkie – zapowiadają organizatorzy.

Skrzynki, ziemia oraz sadzonki będą dostępne na miejscu. Warsztaty są bezpłatne, jednak warunkiem przejęcia gotowej skrzynki będzie wpłata co najmniej 15 zł na rzecz wolontariuszki Teatru, Majki; puszki ustawi fundacji Bread of Life, której Majka jest podopieczną. Osoby zainteresowane udziałem w imprezie mogą przesyłać zgłoszenie na adres: Decyduje kolejność zgłoszeń. Ci, którym się nie powiedzie, mogą popatrzeć i posłuchać – wiedza ogrodnicza może się bowiem przydać.

Sadzeniu towarzyszyć będzie 4. odsłona Kaliskiej Kuchni Społecznej. - Ta ma niezmienne zasady – gotujecie wegańskie potrawy i wymieniacie się tym, co przyniesiecie na Kuchnię – informują organizatorzy. - Jeśli nie umiecie gotować to płacicie co najmniej 15 złotych na rzecz pomocy w powrocie do zdrowia naszej wolontariuszki Majki. Zachęcamy do gotowania z sezonowych warzyw i owoców, i do gotowania w ogóle; im więcej przyniesiecie tym więcej będziemy mogli wspólnie spróbować.
Należy pamiętać o zabraniu własnych talerzy, kubków i sztućców. Kaliska Kuchnia Społeczna to dobrowolne spotkania mające na celu popularyzację kuchni wegańskiej, wymianę przepisów i wspólne jedzenie roślinnych przysmaków. Inicjatorem przedsięwzięcia jest WegeKalisz.

Impreza odbywać się będzie od godz. 16.00 do 18.00 na parkingu za Teatrem.

MIK, fot. org.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/