Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Anioły dla chorych dzieci. W sobotę kaliszanie spróbują pobić rekord i pomóc chorym

Kaliszanie, przybywajcie przebrani za anioły! Tych potrzeba prawie 1250. Wszystko po to, by pobić rekord Guinnessa, ale przede wszystkim by pomóc sześciorgu podopiecznym fundacji Bread of Life. W najbliższą sobotę, 15 grudnia kolejna charytatywna „Wigilia na kaliskim rynku", z której dochód w całości zostanie przekazany na leczenie ciężko i przewlekle chorych kaliszan.

W ubiegłym roku na Głównym Rynku zjawiło się ponad pół tysiąca aniołów (czytaj WIĘCEJ). W ten sposób kaliszanie pobili rekord Polski. W tym roku organizatorzy „Wigilii na kaliskim rynku” idą krok dalej. Chcą zgromadzić znacznie więcej niebiańskich istot. - Aby pobić rekord musimy zgromadzić się w liczbie 1247 aniołów. Osoba przebrana za anioła musi mieć aureolę, skrzydła oraz szatkę, która będzie przykrywać kolanka - wyjaśnia  Agnieszka Faj, jedna z organizatorek "Wigilii na kaliskim rynku". 

W bicie rekordu organizatorzy zaangażowali szkoły i przedszkola, które w większości same przygotowują sobie stroje, ale też aureole dla kaliszan. Mieszkańcy miasta, którzy nie zdążą sami uszyć anielskiego stroju będą mogli skorzystać z tych przygotowanych przez Haft. Te będą do odbioru między 12.00 a 14.00 na Głównym Rynku, dodaje Natalia Zawartka, zaangażowana w organizację wydarzenia. - Szatki, skrzydła i aureole będzie można odebrać w dniu wigilii za symboliczną kwotę – cegiełkę 10 złotych, chyba że ktoś będzie mieć chotę to oczywiście może wrzucić do puszki w punkcie wydawania przebrań większą kwotę. 

Jednak bicie rekordu Guinnessa to nie tylko zabawa, chociaż tej nie zabraknie. Przede wszystkim pojawienie się ponad 1000 aniołów na Głównym Rynku ma wspomóc sześcioro podopiecznych fundacji Bread of Life, która od kilku lat przed świętami organizuje charytatywną wigilię. Koszty leczenia osób, którym organizacja pomaga są ogromne. Bez wsparcia ludzi dobrej woli walka z chorobą byłaby niemożliwa. - To zawsze jest tak, że tych środków jest mało jeśli mówimy o wlace z ciężkimi chorobami - wyjaśnia Tomasz Jeżyk z fundacji Bread of Life. - Jeśli mówimy o nowotworach to takie leczenie w ciągu roku zabiera średnio 30 tysięcy złotych. Dla przykładu leczenie naszej zeszłorocznej podopiecznej kosztowało ponad 40 tysięcy złotych. Matka, która jest nauczycielką, nie byłaby w stanie sfinansować terapii sama, a NFZ płaci jedynie za dwa tygodnie leczenia. Mówimy o ogromnych kwotach, a to wydarzenie pokrywa część potrzeb naszych podopiecznych.

Oczywiście oprócz bicia rekordu Guinnessa będzie też sporo innych atrakcji. Na scenie wystąpią artyści z kaliskich szkół oraz znany z „Mam talent” zespół Gospel Kids. Będzie można kupić rękodzieło przygotowane m.in. przez uczniów szkoły specjalnej oraz pierniki upieczone przez kaliskich dziennikarzy (czytaj WIĘCEJ). Każda złotówka trafi do potrzebujących.  

"Wigilia na kaliskim rynku" już w najbliższą sobotę. Początek o 12.00. Bicie rekordu o 15.00. 

AW, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/