Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Andrzej Wojtyła nowym rektorem PWSZ w Kaliszu

Były minister zdrowia, Główny Inspektor Sanitarny, poseł, szef kaliskiego Sanepidu, a obecnie senator z ramienia PiS pokieruje Państwową Wyższa Szkołą Zawodową w Kaliszu. W piątek 18. głosami elektorów Andrzej Wojtyła został wybrany na stanowisko rektora uczelni. Miał dwoje kontrkandydatów.

O stanowisko rektora ubiegali się ponadto: dr hab. n. med. Magdalena Pisarska-Krawczyk, dotychczasowa rektor PWSZ odwołana przez ministra w połowie swojej kadencji, a także płk. prof. dr hab. inż. Jarosław Wołejszo z PWSZ. W południe 9 marca Uczelniana Komisja Wyborcza przeprowadziła rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami, a o godz. 15.00 odbyło się głosowanie. - Jest 38 elektorów, ale w głosowaniu wzięło 35, czyli bezwzględna większość to 18 głosów i tyle właśnie otrzymał Andrzej Wojtyła. 12 elektorów poparło profesora Wołejszo, a 5 profesor Pisarską-Krawczyk - mówi Jakub Banasiak, rzecznik prasowy PWSZ w Kaliszu. - Nowy rektor pracę zacznie najprawdopodobniej już w poniedziałek. 

Dr hab. n. med. Andrzej Wojtyła ma 63 lata, jest kaliszaninem, asnykowcem. Z wykształcenia pediatra, ale swoje życie zawodowe związał z polityką. Był posłem na Sejm I, II i IV kadencji, w latach 1992–1993 pełnił funkcję ministra zdrowia, w latach 2005–2006 wiceministra zdrowia, a w latach 2006–2010 Głównego Inspektora Sanitarnego.

W 2015 r. został dyrektorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kaliszu. W tym samym roku wystartował do Senatu z ramienia PiS, jako przedstawiciel Polski Razem, i objął mandat senatora.

Dr hab. n. med. Andrzej Wojtyła (z prawej) miał dwoje kontrkandydatów: dr hab. n. med. Magdalenę Pisarską-Krawczyk i płk. prof. dr hab. inż. Jarosława Wołejszo

MIK, AW, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/