Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 02 sierpień 2021 Godzina:
imieniny: Ilia, Gustaw

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Akademia Kaliska wicemistrzem Polski w piłce ręcznej ZDJĘCIA

Srebrny medal wywalczyła reprezentacja Akademii Kaliskiej, podczas Akademickich Mistrzostw Polski mężczyzn w piłce ręcznej. Studenci kaliskiej uczelni otrzymali również nagrody indywidualne - najlepszym bramkarzem turnieju został Patryk Foluszny, a najlepszym strzelcem Artur Klopsteg.

Turniej finałowy, z udziałem 15. drużyn, był rozgrywany od piątku w Katowicach. Reprezentacja Akademii Kaliskiej w swojej grupie odniosła trzy zwycięstwa: z Politechniką Łódzką 43:15, z Politechniką Opolską 27:26 i z warszawską Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego 26:16.

Zwycięstwo nad Politechniką Opolską było ogromnym zaskoczeniem, gdyż w składzie tej drużyny znalazło się 13 zawodników reprezentujących superligową Gwardię, a na ławce trenerskiej zasiadł Rafał Kuptel – szkoleniowiec tej drużyny. Z kolei kaliska drużyna zagrała… w 7-osobowym składzie, a na parkiecie zachwycał Kamil Adamski, który zdobył 10 bramek!

W ćwierćfinale Akademia Kaliska pokonała Uniwersytet Zielonogórski 30:22, a w półfinale okazała się lepsza od Uniwersytetu Marii Skłodowskiej Curie z Lublina, wygrywając 25:15. W finale ponownie spotkały się więc drużyny z Kalisza i Opola, które stworzyły fantastyczne widowisko, które tym razem wygrali podopieczni Rafała Kuptela 23:22.

Srebrny medal nas cieszy, ale pozostał niedosyt, ponieważ na pierwsze prowadzenie w meczu finałowym Politechnika wyszła w ostatniej minucie spotkania – mówi Jakub Banasiak, trener reprezentacji Akademii Kaliskiej. – Chciałbym podziękować zawodnikom, którzy w ciągu trzech dni rozegrali sześć meczów, po 50. minut! Byli więc bardzo mocno obciążeni, ale fantastyczną pracę wykonali fizjoterapeuci – oczywiście studenci Akademii Kaliskiej. Co ważne, wszyscy moi zawodnicy zapowiedzieli, że w przyszłym roku zrewanżujemy się Gwardii Opole!

Ten turniej to wspaniała przygoda, która zakończyła się sukcesem. Przywieźliśmy do Kalisza okazały puchar oraz srebrne medale, w tym jeden dla rektora Akademii Kaliskiej, profesora Andrzeja Wojtyły. W ten sposób chcieliśmy podziękować za doping i zaangażowanie. Wsparcie rektora dla studentów uprawiających sport jest niezmiernie ważne i wiem, że nie wszyscy mogą na takie liczyć – dodaje Kamil Adamski.

Kaliska reprezentacja Akademii Kaliskiej uczestniczyła w turnieju finałowym w składzie: Patryk Foluszny (najlepszy bramkarz turnieju), Artur Klopsteg (najlepszy strzelec turnieju), Jakub Przybylski (kapitan drużyny), Mikołaj Przybylski, Mateusz Wojciechowski, Szymon Wojciechowski, Adam Frankowski, Kamil Adamski, Konrad Pilitowski, Jakub Banasiak (trener), Michał Bałwas (kierownik drużyny), Łukasz Stępień (fizjoterapeuta), Jakub Bielak (fizjoterapeuta).

Źródło: AK

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/