Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 październik 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

100 kilometrów na 100. rocznicę powołania Policji Państwowej

Policyjny Klub Biegacza działający przy Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu był organizatorem biegu sztafetowego - „100 kilometrów na 100. rocznicę powołania Policji Państwowej”. Impreza, która odbyła się pod Honorowym Patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, była okazją do uczczenia 100. rocznicy powołania Policji Państwowej i poprzedziła uroczyste otwarcie nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Bieg miał formę sztafety, której uczestnicy pokonywali odcinki - pętle o długości 5 km. W sumie biegacze pokonali 20 pętli, czyli symboliczne 100 km trasą: ul. Kordeckiego - Trasa Bursztynowa - Wał Piastowski. Jednocześnie jedną pętlę mogło pobiec 2, 3 lub 4 zawodników. Każdy z uczestników sam decydował, ile chce przebiec pętli, zgłaszając wcześniej swoje deklaracje organizatorom. Zmiany zawodników dokonywane były w tzw. strefie zmian, czyli w rejonie nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, przy ul. Kordeckiego 36.

W imprezie wzięło udział 50 osób. Na starcie pojawili się nie tylko członkowie Policyjnego Klubu Biegacza działającego przy KMP w Kaliszu na czele z zastępcą komendanta miejskiego policji w Kaliszu mł. insp. W. Goździelewskim, ale także funkcjonariusze z Konina, Ostrowa Wlkp. i Błaszek, mieszkańcy miasta i powiatu.

Zawodnicy pokonali 100-kilometrową sztafetę w 10 godzin i 13 minut. Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu dla osoby, która pokonała najdłuższy dystans sztafety zdobył, z wynikiem 40 km, Zbigniew Juszczak. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, które powstały specjalnie na tę okazję.

Źródło: KMP Kalisz

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/