Aktualności - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 29 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Michalina, Rafał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Aktualności

Stypendia im. Jana Pawła II ZDJĘCIA i LISTA NAGRODZONYCH

410 kaliskich uczniów otrzymało we wtorek Stypendia im. Jana Pawła II. Miasto wsparcie finansowe przekazało już po raz 21. Stypendia do uczniów trafiają dwa razy w ciągu roku szkolnego. Decyduje średnia, dochód oraz dodatkowe osiągnięcia.   

Stypendium ustanowiono w listopadzie 2005 roku. Jak powiedział Andrzej Plichta, przewodniczący Rady Miejskiej Kalisza to żywy pomnik postawiony przez miejskich rajców Janowi Pawłowi II. – Po śmierci Papieża Polaka chcieliśmy uczcić jego pamięć w szczególny sposób. Doszliśmy do wniosku, że najlepszym pomysłem będzie wspieranie młodych i zdolnych, ale niezamożnych kaliszan. Jan Paweł II często podkreślał znaczenie najmłodszych i ich edukacji dla przyszłości - przypomniał.


W tym roku do Wydziału Edukacji wpłynęły 454 wnioski, w tym 124 od uczniów szkół podstawowych, 135 od uczniów gimnazjów i 195 od uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Spośród wszystkich wniosków 44 nie spełniły kryteriów. Członkowie Kapituły wyłonili 410 osób, którym przyznano stypendium. – Miasto na stypendia przeznaczyło 290 tysięcy – mówi Artur Kijewski, wiceprezydent Kalisza. – Uważamy, że jest to bardzo dobra forma wsparcia, ponieważ przy okazji nie gubimy tych zdolnych uczniów, gdzie nie zawsze zasobność portfela rodziców umożliwia wsparcie ich edukacji. Miasto w ten sposób chce wesprzeć uczniów najzdolniejszych. Stypendia procentują. Widać to po tym, że uczniowie, którzy raz otrzymali stypendium starają się uczyć tak dobrze, by zjawiać się przy okazji kolejnych edycji.

 

Część uczniów na swoją średnią pracuje intensywnie. Tak robi m.in. Karolina Sałata. – Moim ulubionym przedmiotem jest język polski i matematyka. Na naukę poświęcam sporo czasu i rzadko się zdarza, że rodzice muszą przypominać mi o lekcjach. Także o dodatkowym angielskim pamiętam i chodzę bez ociągania się – mówi uczennica IV klasy SP nr 1 w kaliszu, która na półrocze wypracowała średnią 5,55. I jak zapewnia stypendium przeznaczy na książki.

Aleksandra Mrozińska, jej starsza o rok koleżanka z tej samej szkoły stypendium przeznaczy na swojego pupila. – Okazało się, że moja świnka morska jest chora i pieniądze przeznaczę na artykuły dla niej, ale też na dodatkowe zajęcia z siatkówki i na angielski – mówi uczennica, której najłatwiej przychodzi nauka matematyki. - Na naukę poświęcam niewiele czasu. Samo przychodzi. W tym roku moja średnia to 5,64.

 

Uczniowie szkół podstawowych otrzymali po 600 złotych na semestr. 700 złotych przeznaczono dla uczniów gimnazjów, a 800 dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.

LISTA STYPENDYSTÓW ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ - kliknij

AW, zdjęcia autor, Anna Błaszczyk, UM w Kaliszu

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/