Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 15 kwiecień 2021 Godzina:
imieniny: Anastazja, Bazyli

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

„Zrób porządek w szafie”. Pomożecie wygrać rower?

Ile mamy rzeczy w szafie, których nie nosimy? Może warto się ich pozbyć, a przy okazji zrobić coś dobrego dla środowiska i osób niepełnosprawnych? Kaliska Szkoła Specjalna kolejny raz przystępuje do ogólnopolskiej akcji ekologicznej organizowanej przez zaprzyjaźnioną Fundację Eco Textil. Dzięki zbiórce starej odzieży szkolna społeczność może wesprzeć swojego Przyjaciela, postać znaną kaliszanom, supermaratończyka Andrzeja Jabłońskiego.

Przedsięwzięcie polega na oddawaniu nieużywanych przez nas rzeczy, które docelowo poddane zostaną recyclingowi. - Dzięki zbiórkom odzieży w szkołach, dzieci i młodzież, mogą zadbać o środowisko w miejscu, w którym spędzają mnóstwo czasu i mogą przekazać cenne wartości swoim rówieśnikom – przekazuje Fundacja Eco Textil.

Akcja trwać będzie od 1 do 31 marca. Jej podsumowanie odbędzie się 3 kwietnia, podczas którego placówka biorąca udział w przedsięwzięciu otrzyma rower rehabilitacyjny ...- Ten chcemy przekazać kaliskiemu maratończykowi, Przyjacielowi Naszej Szkoły, Panu Andrzejowi Jabłońskiemu, który po przebytym udarze  walczy o powrót do sprawności. Taki rower w tym mu pomoże – mówi Sylwia Baranowska, dyrektor Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu.

Szkoła zachęca wszystkich mieszkańców Kalisza do zrobienia wiosennych porządków w szafach. Niepotrzebne rzeczy można wrzucać do specjalnie oznaczonych kontenerów - te znajdują się obok Szkoły (parking przy Meczarni).

W 2018 roku „19-ka” również brała udział w tej akcji. Wtedy zebrali ponad tonę używanej odzieży, a rower przekazali Przyjacielowi Szkoły, panu Antoniemu, który przeszedł udar.

AG, fot. archiwum, Fundacja EcoTextil

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/