Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 19 październik 2021 Godzina:
imieniny: Fryda, Izaak

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Żałoba w Sulmierzycach po tragicznej śmierci trójki rodzeństwa

Niewielkie Sulmierzyce w powiecie krotoszyńskim opłakują tragiczną śmierć trójki rodzeństwa, które utonęło w miniony wtorek w Darłówku w Zachodniopomorskiem. Burmistrz miasteczka ogłosił żałobę. W miejscowej szkole dla kolegów ofiar zorganizowano dyżur psychologa i pedagoga.

Sulmierzyce liczą około 3000 mieszkańców. Dla tej niewielkiej społeczności dramat rodziny, która dwa dni temu podczas wakacji nad Bałtykiem straciła troje dzieci jest tym bardziej wstrząsający. Z pomocą ruszyły władze miasta, a do mieszkańców zwracają się z apelem:

„W związku z tragicznymi skutkami wypadku, który miał miejsce w dniu 14 sierpnia 2018 r. w Darłówku, łącząc się w bólu z rodziną ofiar, ogłaszam w dniu 17 sierpnia 2018 r. (piątek) żałobę na terenie Miasta Sulmierzyce. Na znak żałoby proszę o wywieszenie na budynkach jednostek organizacyjnych miasta flag z kirem. Ponadto z uwagi na żałobę zalecam odwołanie wszelkich imprez o charakterze rozrywkowym, kulturalnym, rekreacyjnym i sportowym” – brzmi komunikat zamieszczony na stronie Urzędu Miasta przez burmistrza Sulmierzyc, Dariusza Dębickiego.

Wszystkie tragicznie zmarłe dzieci chodziły do tej samej szkoły. Dla ich kolegów to ogromny szok. Dlatego 17 sierpnia w godzinach 10.30 do 13.30 dyżur w placówce pełnić będą psycholog i pedagog. – Uczniowie potrzebujący wsparcia bądź rozmowy proszeni są o przybycie do szkoły – apelują władze gminy.

Wznowili poszukiwania

W czwartek rano w Darłówku służby wznowiły akcję na morzu. Wczoraj nie było to możliwe ze względu na zbyt duże fale i silne prądy.

Płetwonurkowie przeczesują okolicę falochronu w poszukiwaniu 11-letniej dziewczynki i jej 13-letniego brata. Najstarszego z rodzeństwa, 14-latka wyłowiono już w dniu tragedii. Zmarł wkrótce potem w koszalińskim szpitalu.

Obowiązywał zakaz kąpieli

Dramat rozegrał się 14 sierpnia wczesnym popołudniem. Na plaży w Darłówku wypoczywała matka z czworgiem dzieci w wieku: 2, 11, 13 i 14 lat. Według wstępnych ustaleń policji weszła z nimi do wody. W pewnym momencie  oddaliła się z najmłodszym synem do toalety. Wtedy fale porwały pozostałą trójkę.

Tego dnia obowiązywał zakaz kąpieli. Na plaży wywieszona była czerwona flaga.

MIK, fot. UM Sulmierzyce

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/