Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 październik 2021 Godzina:
imieniny: Sabina, Florencjusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Żadna usterka mu niestraszna. „Złota rączka” ponownie w akcji ZDJĘCIA

Wróciła ,,Złota Rączka’’ dla seniora. W ramach projektu mieszkańcy miasta po 60. roku życia znów mogą korzystać z bezpłatnych drobnych napraw w domu. Oprócz tego Miasto szykuje kolejne wsparcie dla starszych kaliszan. Tym razem będzie to mycie okien.

Zepsuty zamek? Wymiana gniazdka? Regulacja drzwi? Z pomocą przychodzi ,,Złota rączka’’, czyli Marek Dudowicz, dobrze znany z pierwszej edycji programu. Ostatnio towarzyszyliśmy mu w pracy i odwiedziliśmy panią Danutę.

Szafka mi się nie domyka, gniazdko jedno mam zepsute i jeszcze jedną drobnostkę w łazience. Niby drobne rzeczy, ale nie potrafię sama sobie z tym poradzić – mówi nam seniorka Danuta, mieszkająca w Domu Kombatanta.

Czasem drobne usterki potrafią uprzykrzyć życie, a dla emerytów liczy się każda zaoszczędzona złotówka.

To świetna inicjatywa, wspaniała sprawa. Na pewno dużo ludzi z tego skorzysta – dodaje kobieta.

Usługi są bezpłatne. Senior ponosi jedynie koszty zakupu materiałów, jeśli usterka tego wymaga. Jak wygląda zainteresowanie drugą edycją?

Jest bardzo dużo zgłoszeń. Ludzie pozytywnie podchodzą do tego miejskiego projektu. Niekiedy są zszokowani, że nie muszą nic płacić. Dominują zgłoszenia związane z wodą, czyli jakieś przecieki, zepsute krany, jest sporo zleceń związanych z meblami i elektryką – wymienia Marek Dudowicz, miejska „Złota rączka”.

Miasto idzie o krok dalej i już szykuje kolejny program. A będzie nim mycie okien, które to również bywa kłopotliwe dla starszych ludzi.

Program będzie wyglądał podobnie, czyli najpierw zgłoszenie, podajemy adres i ekipa, która będzie to realizować, przyjedzie i umyje okna w domu seniora – mówi Mateusz Podsadny, wideprezydent Kalisza.

A jeśli chodzi o Złotą Rączkę, to usterki można zgłaszać w poniedziałki w godzinach 18:00 -  20:00 pod numerem telefonu 507 519 750. Akcja potrwa do 30 listopada 2021 roku lub do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel.

AG, JF; fot. AG

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/