Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 październik 2021 Godzina:
imieniny: Sabina, Florencjusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Więcej pieniędzy na Program Wieloletni "Senior+"

Ponad 2,5 mln zł z Programu Wieloletniego "Senior+" otrzyma w sumie 18 placówek dla seniorów działających w okręgu wyborczym kalisko-leszczyńskim. Pieniądze przeznaczone zostaną na doposażenie 11 już istniejących oraz otwarcie i wyposażenie 7 kolejnych. O wynikach otwartych konkursów poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

- W budżecie Programu Wieloletniego "Senior+” na lata 2015-2020 na bieżący rok rząd zabezpieczył w sumie 80 mln zł. Jest to najwyższa do tej pory kwota – informuje Łukasz Wolski, dyrektor Biura Poselskiego Jana Mosińskiego. - W aktualnej edycji dofinansowanie otrzymały wszystkie podmioty, które złożyły wnioski i przeszły ocenę formalną. W skali kraju dofinansowanie wyniosło nieco ponad 50 mln zł, stąd ministerstwo w najbliższym czasie planuje kolejny nabór wniosków.

Wśród nowych placówek na naszym terenie otwartych i wyposażonych będzie 6 Dziennych Domów "Senior+" i 1 Klub "Senior+". Dofinansowanie otrzymały: gmina Perzów (pow. kępiński), miasto i gmina Krotoszyn, gmina Sieroszewice (powiat ostrowski), gmina Chocz (powiat pleszewski), gmina Gostyń (powiat gostyński), gmina Żelazków (powiat kaliski) oraz gmina Koźminek (powiat kaliski). Łącznie w nowych placówkach zapewnionych będzie ponad 200 miejsc.

Z kolei na zabezpieczenie środków finansowych już istniejących tego typu jednostek fundusze zostaną przekazane do samorządów: gminy Dobrzyca (powiat pleszewski), miasta i gminy Ostrów Wielkopolski, powiatu pleszewskiego, gminy i miasta Odolanów, gmina Jarocin, miasta i gmina Mikstat, gmina Baranów oraz gminy Krobia. Środki przeznaczone będą na 5 Dziennych Domów "Senior+" oraz 6 Klubów "Senior+". Istniejące placówki zapewniają prawie 350 miejsc w kalisko-leszczyńskim okręgu wyborczym.

Poseł PiS Jan Mosiński

- Polityka senioralna i społeczna przez pierwsze dwa lata rządów Prawa i Sprawiedliwości była niejako w centrum działań rządu premier Beaty Szydło i Klubu Parlamentarnego PiS. Była realizowana skutecznie, czego efektem jest między innymi podwyższenie najniższych emerytur, najniższej płacy, czy stawki godzinowej - mówi Jan Mosiński, poseł na Sejm RP.-  Również inicjatywy lokalne wspierane są z budżetu państwa, w tym takie, jak Dzienny Dom "Senior+", czy Klub "Senior+". W rozwoju tej inicjatywy doskonale widać, że pomoc rządową samorządy mogą uzyskiwać na potrzebne i celowe inwestycje. W tym przypadku dla potrzeb osób starszych. Należy podkreślić, że w ramach Dobrej Zmiany wprowadzane są także inne programy społeczne - dodaje.

MIK, fot. pixabay.com, Łukasz Wolski

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/