Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Wakacje!!! ZDJĘCIA

Upragniony i długo wyczekiwany dzień tysięcy dzieci i młodzieży nastał właśnie dzisiaj. Uczniowie szkół odebrali świadectwa, pożegnali się z nauczycielami i kolegami. Rozpoczynają się wakacje.

Koniec tygodnia tym razem dla uczniów oznacza również koniec roku szkolnego. W Szkole Podstawowej nr 17 - największej w Kaliszu zakończenie roku szkolnego odbywało się w kilku turach. Jako pierwsi rok szkolny pożegnały najmłodsi uczniowie. W tym pierwszaki, które dzisiaj otrzymały pierwsze w życiu świadectwo. – Pierwszaki sprawdziły się naprawdę super. Jesteśmy bardzo z nich dumni i już teraz może być tylko lepiej – wychwala swoich uczniów Kinga Pisula, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 17 w Kaliszu.  

I większość z uczniów, choć zadowolona z minionego roku szkolnego i usatysfakcjonowana z ocen, to nie ukrywa, że przerwa w nauce się przyda. – Ten rok fajny był. Nie było ciężko. Jestem zadowolona ze swoich ocen –mówił nam jeden z uczniów. – Najlepsze były dwa ostatnie sprawdziany. Dostałem dwie szóstki – dodaje drugi.

Pozostało tylko odebrać świadectwa, dyplomy i wyróżnienia. Wręczyć kwiaty nauczycielom i rozpocząć to, co wyczekiwane od 10 miesięcy – wakacje! - Wszyscy zasłużyli na wypoczynek, a życzę, żeby te nadchodzące wakacje były tak słoneczne i tak pogodne, jak dzisiejsi uczniowie. Żeby dzieci bezpiecznie i mądrze korzystały z letniego czasu i wróciły do szkoły w pełni sił – mówiła Kinga Pisula.

Szkoły w te wakacje wcale nie będą zamknięte. W czterech placówkach odbędą się zajęcia w ramach programu „Wakacje w mieście”, które realizowane będą od godziny 8.00 do 13.00. Każdy z uczniów może wziąć udział w zajęciach organizowanych przez dowolnie wybraną szkołę. Więcejinformacji o programie znajdziecie TUTAJ

ESA, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/