Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 29 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Michalina, Rafał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Wakacje na półmetku. Jak dzieci spędzają czas wolny? WIDEO

Wakacje na półmetku. Dzieci mają za sobą miesiąc laby. Część z nich z wakacyjnych wojaży już wróciła, wielu z nich dopiero wyjedzie, ale większość czasu i tak dzieciaki spędzają w mieście. Dla młodych kaliszan specjalną ofertę przygotowało miasto. Kaliscy uczniowie swój wolny czas mogą spędzić w szkole. I wcale się tam nie nudzą.

Zajęcia, które odbywają się w czterech szkołach podstawowych na terenie miasta do nudnych nie należą. A szczególnie upodobały sobie je dzieci, które lubią aktywnie spędzać czas. – Podoba mi się, bo bawimy się i uprawiamy dużo sportu – mówi nam Natan. – Mnie najbardziej się podoba jak jesteśmy na dworze, albo na sali gimnastycznej, bo wtedy się bawimy, gramy w piłkę, w zbijaka, berka – wymienia jego kolega. – Chodzimy też na plac zabaw, do parku, oglądamy filmy, a czasami pani kupuje nam lody – dodaje ich koleżanka.

Bywają dni kiedy w sali gimnastycznej kaliskiej jedynki zjawia się nawet czterdzieścioro dzieci. Większość z nich jest właśnie z tej szkoły, ale do gospodarzy dołączają też uczniowie innych placówek w różnym wieku. - Myślę, że pocztą pantoflową dzieciaki i rodzice przekazują sobie co tutaj się dzieje, a jeżeli dzieje się coś ciekawego to dzieci dochodzą nawet w trakcie zajęć  - mówi Alicja Pecolt-Matyjak nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 1 w Kaliszu. - Dzieciaki okresowo przychodzą, bo jeśli wyjeżdżają na wakacje z rodzicami to nie ma ich, ale większość dzieci przychodzi od początku, odkąd zaczęły się tutaj wakacje – dodaje Pecolt- Matyjak.

Dzieciaki mogą korzystać z zajęć do 19 sierpnia. Gry i zabawy odbywają się w Szkole Podstawowej nr 1, 16, 17 i 18, od poniedziałku do piątku od godziny 8.00 do 13.00. Na potrzeby tych zajęć szkoły zostały doposażone przez Miasto w sprzęt o wartości 2 tys. zł. W zależności od potrzeb były to np. gry planszowe, tunele czy liny do przeciągania.

ESA, fot. autor, wideo Magazyn Miejski

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/