Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 06 maj 2021 Godzina:
imieniny: Benedykta, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

W Kaliszu trwają wiosenne nasadzenia ZDJĘCIA

Kilka tysięcy kwiatów, krzewów i traw pojawi się na skwerach, w parkach i przy ulicach w Kaliszu. W mieście rozpoczęły się wiosenne nasadzenia.

Przy pomniku Flory w parku miejskim posadzono już 260 róż okrywowych i 285 sadzonek lawendy. W śródmieściu są już także stokrotki. 2220 sztuk tych kwiatów zasadzono przy alei Wolności, ulicach Śródmiejskiej i św. Stanisława, na Złotym Rogu oraz w parkach miejskim i Przyjaźni.

W najbliższych dniach prowadzone będą kolejne nasadzenie. Przy Nowym Świecie planowane są 132 sztuki płomyka szydlastego, a w parku miejskim 127 sztuk żurawki i 59 tawułki chińskiej pumila. Na wysepkach skrzyżowania ulic Łódzkiej i Warszawskiej pojawi się 100 sadzonej kocimiętki fassena. 196 sadzonej tojeści rozesłanej zostanie zasadzonych przy ławeczce Stefana Szolca-Rogozińskiego, w Sulisławicach i w Parku Przyjaźni. Szałwia omszona – łącznie 739 sztuk – zasadzona zostanie na Złotym Rogu, w Parku Przyjaźni, w Sulisławicach oraz przy ulicach: Nowy Świat, Lipowej, Legionów, Czaszkowskiej, Ciepłej, Sukienniczej, Górnośląskie i przy alei Wolności.Nasadzenia obejmują również trawy. Przy Nowym Świecie pojawi się 38 sadzonej rozplenicy japońskiej, a przy Wale Staromiejskim 9 sadzonek prosa rózgowatego. Trzecinnik ostrokwiatowy – 90 sztuk – pojawi się przy ulicach Bankowej i Górnośląskiej, w Sulisławicach, w Parku Przyjaźni i przy ławeczce Stefana Szolca-Rogozińskiego.

Wiosenne nasadzenia uzupełni 25 krzewów tawuły japońskiej przy ulicy Bankowej.

kalisz.pl, fot. Magdalena Bartnik 

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/