Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Mira, Mateusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

W Kaliszu powstaje nowy mural

Dzieło coraz bardziej popularnego street artu powstaje w naszym mieście przy ul. Rzemieślniczej 6. Uroczyste odsłonięcie odbędzie się 10 sierpnia br. o godz. 11 w ramach obchodów Roku Rodziny Fibigerów w Kaliszu.

Przypomnijmy, że w maju br. Ośrodek Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień im. Bogdana Jareckiego ogłosił konkurs na projekt i wykonanie muralu z okazji obchodów Roku Rodziny Fibigerów. Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo. Budynek, na ścianie którego znajduje się malowidło jest usytuowany tuż obok skweru Gustawa Arnolda Fibigera.

Jury w składzie: dr. hab. Izabela Rudzka, prof. UAM ˗ przewodnicząca, Judyta Fibiger, członkini Rodziny Fibigerów, Grażyna Dziedziak, Naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kalisza, mgr Izabella Symanowicz, artystka, Piotr Bigora, dyrektor OKP Wieża Ciśnień im. B. Jareckiego w Kaliszu, wyłoniło zwycięzcę, Marcina Czaję, wykładowcę w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Jak podkreśliła komisja konkursowa, nie jest łatwo stworzyć wielką kompozycję w takim miejscu, tym bardziej, że trzeba wkomponować w nią rosnące wokół skweru drzewa. Projekt Marcina Czai spełnia ten warunek, a ponadto w geometryczny i syntetyczny sposób emanuje radosną energią, jaką niesie muzyka.

Spacerujący w okolicy ul. Rzemieślniczej będą mogli podziwiać muzyczny mural, od 10 sierpnia br., dedykowany Rodzinie Fibigerów, która miała znaczący wpływ na rozwój przemysłu fortepianowego w Kaliszu i na świecie.

Na zdjęciu powyżej wizualizacja muralu według projektu Marcina Czai. 

kalisz.pl

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/