Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 31 lipiec 2021 Godzina:
imieniny: Ernesta, Emil

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

W czwartek aż sześciu kierowców straciło prawo jazdy. Rekordzista miał na liczniku ponad 141 km/h

Jest dobra pogoda i zapominamy o bezpieczeństwie. Tylko w czwartek, 17 czerwca aż sześć osób straciło uprawnienia do kierowania za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Rekordzista zatrzymany przez kaliską policję miał na liczniku 141 km/h – o ponad 90 za dużo.

 

Nadmierna prędkość to ciągle jedna z głównych przyczyn wypadków na drogach. Jak podkreśla policja większości zdarzeń można by uniknąć, gdyby kierowcy przestrzegali ograniczeń prędkości.

Kierowcy próbują w różny sposób wytłumaczyć swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Najczęściej spóźnieniem do szkoły lub pracy, pilnymi zakupami w sklepie, który za chwilę będzie zamykany lub po prostu zamyśleniem. Niestety w tym wszystkim zapominają, że przekraczając tak znacząco prędkość, zwłaszcza w obszarze zabudowanym, narażają nie tylko siebie, ale także innych uczestników ruchu drogowego – podkreśla asp. Anna jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - Dlatego też zaostrzone zostały przepisy w tym zakresie i za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h policjanci mają obowiązek zatrzymać prawo jazdy kierującemu, a starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu uprawień na 3 miesiące. Niestety w dalszym ciągu znajdują się kierowcy, których nie zniechęcają nawet tak dotkliwe konsekwencje przekroczenia prędkości, jak wysoki mandat i zatrzymanie uprawnień do kierowania pojazdami.

Tylko wczoraj policjanci z ruchu drogowego zatrzymali sześciu kierowców, którzy jechali w obszarze zabudowanym z prędkością powyżej 100 km/h. Niechlubnym rekordzistą okazał się 23-letni kierowca mercedesa, który przy ograniczeniu do „pięćdziesiątki”, jechał z prędkością 141 km/h.

23-latek poniósł już konsekwencje swojego lekkomyślnego zachowania na drodze. Dwie pierwsze z nich to wysoki mandat i punkty karne. Kolejna, to zatrzymanie prawa jazdy na okres 3 miesięcy – dodaje asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Uprawnienia straciło także pięciu pozostałych „rajdowców”.

MIK, fot. arch.

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/