Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 19 październik 2021 Godzina:
imieniny: Fryda, Izaak

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Uzbrojony napastnik w jednej z kaliskich szkół. Antyterroryści ćwiczyli w „Siódemce” ZDJĘCIA

Uzbrojony w nóż napastnik wtargnął do Szkoły Podstawowej nr 7 w Kaliszu. Przestępca zabarykadował się w klasie razem z zakładnikami. Tak przebiegał scenariusz ćwiczeń, w których wzięli udział funkcjonariusze z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej. To już kolejne działania kaliskich policjantów przeprowadzone wspólnie z pracownikami oświaty.

Zdjęcie 1 z 8

- Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu systematycznie prowadzą ćwiczenia dotyczące symulacji różnych sytuacji kryzysowych, mogących mieć miejsce na terenie m.in. placówek oświatowych. Tym razem działania prowadzone były na terenie jednej ze kaliskich szkół podstawowych – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - Po potwierdzeniu zgłoszenia na miejsce skierowano funkcjonariuszy z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej. Ich działania doprowadziły do odbicia pracowników szkoły oraz zatrzymania agresora.

To już kolejne w tym roku ćwiczenia, w których uczestniczyli kaliscy policjanci. Tego typu symulacje mają na celu koordynację działań poszczególnych służb oraz przepływu informacji między nimi, aby w przypadku realnego zagrożenia można było działać szybko, sprawnie i zdecydowanie. - Podsumowując przedsięwzięcie, uczestniczący w ćwiczeniach pracownicy szkoły podkreślali, że na wielu z nich zaaranżowana sytuacja zrobiła ogromne wrażenie. Wtargnięcie napastnika, działania policji oraz reakcje ich samych zobrazowały, jak faktycznie takie zdarzenie może przebiegać i na co należy zwrócić uwagę w sytuacji zagrożenia – dodaje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Przeprowadzone ćwiczenia wpisują się w założenia „Narodowego Programu Antyterrorystycznego na lata 2015-2019”, którego głównym celem jest wzmocnienie systemu antyterrorystycznego, a także zwiększenie świadomości Polaków o zagrożeniach terrorystycznych.

MIK, fot. KMP Kalisz

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/