Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 02 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Rafał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Trwają remonty dróg osiedlowych w Kaliszu ZDJĘCIA

Kaliski samorząd realizuje Program Budowy i Przebudowy Dróg Osiedlowych na lata 2020-2023. W tym roku zbudowanych lub wyremontowanych zostanie 12 ulic, a łącznie będzie ich ponad 40.

Do tej pory w ramach programu zrealizowano już kilkanaście inwestycji. Gotowe są ulice: Głogowska, Racławicka, Żwirki i Wigury, Hoża, Zdrojowa, Kwiatów Polskich, Ogrodowa, Korczak, a także osiedlowe drogi w sąsiedztwie ulic Serbinowskiej i Górnośląskiej.

Na ukończeniu jest przebudowa ulicy łączącej dobrzeckie targowisko oraz ulicę Wyszyńskiego. Prace trwają także na ulicy Rajskowskiej. Obecnie prowadzone są na odcinku od Wału Matejki do mostu na Swędrni. Cały czas utrzymywany jest ruch samochodów, aby umożliwić mieszkańcom dotarcie do ich posesji.

Na początku maja prace obejmą także most na Swędrni. Odtworzone zostaną fragmenty podpór i wykonamy nowe konstrukcje przęseł. Skarpa i dno rzeki zostaną zabezpieczone i umocnione. Ruch poprowadzony będzie tymczasową przeprawą, która powstanie na wysokości kładki łączącej ulice Pontonową i Ciesielską.

Na przebudowę ulicy Rajskowskiej Miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości blisko 3,2 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

kalisz.pl, fot. Kancelaria Prezydenta Miasta

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/