Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 16 maj 2021 Godzina:
imieniny: Szymoneta, Szymon

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Tesco przy Majkowskiej do likwidacji. Do kiedy będzie działał market i ile osób może stracić pracę?

To koniec marketu Tesco przy ul. Majkowskiej. Sklepy tej sieci w Polsce przyjmie Salling Group, właściciel Netto. Co stanie się z pracownikami i samym obiektem?

Tesco przy Majkowskiej ma w Kaliszu około 15-letnią historię. Budowa hipermarketu ruszyła pod koniec 2006 roku. Teraz przychodzi jego kres.

To efekt decyzji brytyjskiej sieci o wycofaniu się z Polski. Sklepy stopniowo traciły na rentowności, dlatego już od 3 lat firma stopniowo zamykała swoje placówki. Latem 2018 roku zamknięto duże Tesco przy al. Wojska Polskiego 2, następnie małe przy ul. Legionów.

W minionym roku upadającą siecią Tesco zainteresowała się mniejsza, wywodząca się z Danii firma Netto. Zawarto wstępne porozumienie kupna. Transakcja, wyceniania na około 900 mln zł, została zatwierdzona przez UOKiK w połowie marca br. W jej ramach Netto przejmie 301 sklepów Tesco i dwa centra dystrybucyjne. Placówki, które nie zostały objęte transakcją, zostaną zamknięte.

Pracownicy o likwidacji sklepu przy ul. Majkowskiek dowiedzieli się w Wielkanocny Poniedziałek, a NSZZ Solidarność Tesco poinformowała o zwolnieniach grupowych, również w naszym mieście.

To wszystko, co wiemy. Nikt jeszcze nie przekazał nam tej informacji oficjalnie – mówi nam jeden z pracowników Tesco przy ul. Majkowskiej. – Według naszej wiedzy market ma działać dla klientów do końca maja. A co z nami? Może będą jakieś oferty, ale pewnie z dala od domu, w innym mieście. Raczej wszyscy stracimy pracę. To około 50 osób.

Zwolnienia grupowe odbędą się w terminie od końca kwietnia do początku sierpnia. Łącznie obejmą one około 1200 pracowników Tesco w kraju. Część z nich otrzyma propozycję pracy w nowych sklepach Netto, ale na pewno nie wszyscy. 

Co z marketem przy ul. Majkowskiej? Pracownicy nie ukrywają, że sami są ciekawi. Zostanie sprzedany, zburzony, czy podzieli los tzw. starego Tesco przy al. Wojska Polskiego 2, po którym od wielu lat hula wiatr? A może zaadaptowany zostanie na sklep sieci Netto, jak dzieje się to z innymi przejmowany przez Salling Group obiektami? Dla przykładu w Szczecinie przejętych zostało 6 sklepów Tesco, a w województwie 12 placówek. Ich uruchomienie pod nowym szyldem potrwa kilkanaście miesięcy.

Modernizacja pojedynczego sklepu zajmie od 6 do 18 tygodni - w zależności od tego, w jakim stanie znajduje się dany obiekt, jaka jest jego powierzchnia i jaki jest stopień skomplikowania koniecznych zmian. Te 301 sklepów w Polsce ma już funkcjonować w najnowszym koncepcie handlowym Netto, który w Szczecinie znany jest choćby z placówek w Outlet Parku czy Podjuchach – powiedziała portalowi gs24.pl Mariola Skolimowska z firmy Netto.

W Kaliszu zostanie jeszcze jedno małe Tesco - przy al. Wojska polskiego 32. Czy w tym mniejszym obiekcie powstanie Netto? 

W ciągu minionych miesięcy opracowaliśmy szczegółowy plan dla każdego sklepu, w tym dla sklepu zlokalizowanego przy al. Wojska Polskiego. O szczegółach, dotyczących konkretnych lokalizacji będziemy informować w miarę zbliżania się terminów realizacji poszczególnych planów - odpowiedziała na nasze pytanie Ewa Zaborska z sieci Netto.

MIK, AG, fot. arch.

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/