Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 październik 2021 Godzina:
imieniny: Daria, Maur

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Targowiska przyciągają przed Wielkanocą. Ile wydamy na Święta? ZDJĘCIA

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Kaliszanie powoli ruszają na świąteczne zakupy. Wielu coraz częściej wybiera targowiska i bazary. Sprawdziliśmy, jak wygląda handel na jednym z najbardziej popularnych – Targowisku przy Tęczy.

Święta Wielkanocne tuż tuż, a to oznacza jedno – zakupy.  Wielu kaliszan nie wyobraża sobie ich bez zajrzenia na targowiska. A przez zaostrzenie epidemicznych restrykcji (limity w sklepach, zamknięcie większości punktów w galeriach handlowych) zakupy na świeżym powietrzu przyciągają jeszcze bardziej.

Gdy działalność galerii jest tak ograniczona, więcej klientów zagląda do nas. Serdecznie zapraszamy. Mamy teraz niedzielę handlową tu pod Tęczą czy na 3 Maja. Święta Wielkanocne to są narodziny, mamy świeże jajeczka, mięso, warzywa i wiele pięknych ozdób– mówił nam Wojciech Pawlak, administrator targowiska przy Nowym Rynku.

Czego najczęściej teraz szukają klienci? Priorytetem, przed zbliżającą się Niedzielą Palmową były oczywiście palemki. Wybór był ogromny. Przez skromne, po lekko przystrojone aż po bogato zdobione. Do wyboru do koloru. Cena oczywiście zależała od długości czy dekoracji. Na jednym stoisku ceny zaczynały się od 4 złotych za małe, skromne i nieprzystrojone. Niektórzy ludzie wybierali właśnie je, twierdząc, że samodzielnie sobie ją przystroją. Najdroższe były po 8 złotych, wówczas klient otrzymał piękną, bogato zdobioną z dekoracjami.

Jeśli chodzi jednak o artykuły spożywcze, to zdecydowana większość mówiła nam, że już są w trakcie robienia zakupów świątecznych, tak aby na spokojnie przygotować się do Wielkanocy. Niektórzy wolą jednak zakupy spożywcze zrobić jak najpóźniej, by produkty długo zachowały swoją świeżość.

A czy kaliszanie wydają na Wielkanoc tyle samo pieniędzy co przed pandemią, czy może te święta będą skromniejsze?

Raczej nie na bogato, bo są te obostrzenia i rodzina nie będzie się zjeżdżać. Nie będzie nawet kogo częstować tymi daniami i słodkościami. Tak to jest, chciałoby się z kimś spotkać i posiedzieć, ale niestety – mówiła nam jedna z kupujących na targowisku

Nigdy nie były na bogato, a teraz to już całkowicie. W tym roku będziemy sami z mężem, dzieci i wnuki nie przyjadą niestety do nas – powiedziało nam napotkane małżeństwo.

Ile Polacy zamierzają wydać na Wielkanoc? To oczywiście zależy od wielu czynników: zamożności czy liczebności rodziny. Trendy są jednak na stabilnym poziomie, średnio to 500-600 zł.

A jakie te święta będą dla kaliszan? Z pewnością podobne do tych zeszłorocznych, bo wiosną 2020 roku również byliśmy „zamknięci” . Niektórzy spędzą je samotnie, inni tylko z domownikami. Wielu niestety nie zobaczy dalszej rodziny, gdzie święta zwykle były jedyną okazją do tego typu spotkań.

 Smutne będą te święta. W gronie tylko najbliższych, nie możemy nikogo narażać – powiedziała nam kolejna pani na targowisku

Powinny być radosne. Jest wiosna, wszystko się zieleni, a święta to jest życie – mówiła kolejna osoba.

JF, fot. AG

***

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/