Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Lambert

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Szczepienia przeciw COVID-19: chętnych więcej niż w starszej grupie, miejsc tak samo mało

Zainteresowanie jest większe niż wśród najstarszych seniorów, więc miejsca zniknęły jeszcze szybciej. Listy chętnych do szczepień 70-latków plus w kaliskich punktach zapełniły się błyskawicznie. Tym samym kalendarz profilaktyki koronawirusowej wypełniony jest do końca marca. Wszystkie mogłyby szczepić znacznie więcej osób, ale brakuje dawek. Pierwsze, w ramach szczepień populacyjnych, zostaną podane w poniedziałek.

Chętnych do szczepień jest sporo. Tak w grupie 80 plus jak i o dekadę młodszych kaliszan, którzy mogli rejestrować się od piątku. – Przychodzili i dzwonili. Mamy uruchomiony specjalny numer telefonu, który służy tylko i wyłącznie rejestracji na szczepienia i zapisujemy tylko tą drogą. Wszystko ze względów bezpieczeństwa – mówi Mirosław Gabrysiak, lekarz rodzinny z przychodni PULS, która jest jednym z dziewięciu punktów szczepień przeciwko COVID-19. – Podobnie jak przed tygodniem tak i teraz zainteresowanie było ogromne, chociaż teraz nieznacznie większe niż u starszych pacjentów.

Jednak miejsc jest niewiele. Każdy z punktów szczepień będzie tygodniowo otrzymywać po 30 dawek szczepionki. Aktualny kalendarz w ramach Narodowego Programu Szczepień opracowano do końca marca, czyli na dziesięć tygodni. Oznacza to, że każdy z punktów otrzyma po 300 dawek, czyli w Kaliszu w tym czasie będzie można zaszczepić 2 700 osób. – W szpitalu w Wolicy zajęte są już wszystkie terminy i czekamy na ustalenia kolejnego harmonogramu szczepień – potwierdza Wioletta Przybylska, rzecznik prasowy placówki. – W naszym przypadku więcej zapisanych jest osób 80 plus, bo oni rejestrowali się od tygodnia. Zostało jeszcze kilka osób spośród naszych medyków, których też zaszczepimy w środę wraz z rozpoczęciem szczepień populacyjnych.

Wraz z tymi będą trwały też szczepienia osób z grupy zero, którym zbliżają się terminy podania drugiej dawki. Większość placówek deklaruje możliwość szczepienia zdecydowanie większej liczby osób, ale uniemożliwia to brak odpowiedniej liczby szczepionek.

AW, fot. pixabay 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/