Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Światło jogi dla pokoju na świecie zapłonęło w Kaliszu

Wysyłanie dużej ilości pozytywnej energii do świata i ludzi którzy nas otaczają, ćwiczenia fizyczne oraz duchowe wyciszenie – tak w kilku słowach można opisać jogę. Przez weekend kaliszanie mają szansę sprawdzić czym jest joga, dzięki Zbyszko Patykowi i jego autorskiemu projektowi "Światło jogi dla pokoju na świecie".

„Światło jogi dla pokoju na świecie” to autorski projekt nauczyciela jogi z Częstochowy Zbyszko Patyka. Dwudniowe spotkanie ma otworzyć uczestników na świat, jego problemy i pomóc tym, którzy potrzebują wsparcia.

Coraz więcej ludzi ćwiczy jogę

Medycyna niekonwencjonalna jest coraz częściej wykorzystywana w leczeniu chorób cywilizacyjnych. Bóle głowy, problemy z kręgosłupem czy bezsenność można leczyć właśnie poprzez jogę. – Joga nie tylko rozciąga, czy rozluźnia mięśnie, ale też relaksuje. Przez to rozciągnięcie mięśni nasz układ nerwowy lepiej działa i ciało się uspakaja, wyrównuje się poziom hormonalny. Jeżeli ciało jest rozluźnione, elastyczne to wtedy także nasz umysł lepiej funkcjonuje – przekonywała nas Renata Gottasova, instruktorka jogi, organizatorka spotkania w Kaliszu.

Czym są tajemnicze mandale?

Podczas spotkania z jogą w kaliskim parku miejskim, każdy mógł pokolorować sobie mandale. Tajemnicze rysunki na planie koła zarówno u dzieci jak i dorosłych rozwijają wyobraźnię, pomagają w skupieniu uwagi oraz przede wszystkim wyciszają i relaksują – Mandale to według mnichów buddyjskich krąg życia. Mandale mogą bardzo wiele odzwierciedlać i symbolizować. Przede wszystkim wyrażają nasz stan ducha to co się dzieje w nas i naszym życiu. – tłumaczyła nam uczestniczka spotkania Karolina Bazan.

Joga to życie    

Autor projektu "Światło jogi dla pokoju na świecie" Zbyszko Patyk podkreśla, że joga łączy ludzi i jest bardzo społeczna. Nie przypadkowo na świecie uprawia ją prawie 250 milionów osób,  a w naszym kraju istnieją nawet ośrodki akademickie, które się nią zajmują. – Jesteśmy w Polsce ewenementem na skalę światową co jest wspaniałym, chlubnym działaniem. Dla wielu joga się kojarzy tylko z systemem ćwiczeń, to jest bardzo dobre skojarzenie bo zaczynamy od ćwiczeń dzięki którym zmieniamy później swoje nastawienie do świata – mówi Zbyszko Patyk, autor projektu "Światło jogi dla pokoju na świecie.

Kaliskie spotkanie w Parku Miejskim zwieńczyło zapalenie światła pokoju. Uczestników przez całą ceremonię przeprowadził Zbyszko Patyk, który tłumaczył kaliszanom jak ważna jest symbolika ognia w kulturze wschodu.

W niedzielę "Światło jogi dla pokoju na świecie” przeniesie się do Blokoblisko przy i. Chopina 23. Tam Zbyszko Patyk będzie prowadził tzw. jogę żywiołów. Patronat nad „Światłem jogi dla pokoju na świecie” objęły: portal faktykaliskie.pl, Magazyn Miejski i Miasto Kalisz.

MG, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/