Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 08 maj 2021 Godzina:
imieniny: Dezyderia, Wiktor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Strażacy w Domu Pomocy Społecznej. Pomagają odseparować zakażonych pensjonariuszy od zdrowych ZDJĘCIA

Strażacy Państwowej Straży Pożarnej i jednostka OSP Sulisławice działają w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Winiarskiej w Kaliszu. Pomagają w odseparowaniu chorych pensjonariuszy od zdrowych. 28 mieszkańców jest zakażonych koronawirusem. Problem jest także z kadrą: 19 chorych członków personelu musi opuścić placówkę, a zastąpić ich nie ma kim.

W środę rano prezydent Krystian Kinastowski otrzymał wyniki blisko 170 pensjonariuszy i pracowników DPS – w sumie ponad 200 osób. Zakażonych koronawirsem jest 47 z nich.

W związku z tą sytuacją kaliski Sanepid wydłużył okres kwarantanny placówki o kolejne 14 dni i polecił odseparować chorych pensjonariuszy od zdrowych. To niełatwa operacja logistyczna, dlatego z pomocą ruszyli strażacy. Na miejscu pracują przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej z Sulisławic i Lisa. Jest też jednostka chemiczna, która zajmie się odkażaniem pomieszczeń DPS-u.

Zakażonych koronawirusem jest też 19 członków personelu. Decyzją Sanepidu mają opuścić placówkę i kwarantannę odbywać we własnych domach. To jeszcze bardziej pogłębia kryzys kadrowy w placówce, która już przy dotychczasowym składzie radziła sobie z trudem. – Dlatego apeluję do osób wykwalifikowanych i przeszkolonych, które mogłyby pomóc o zgłaszanie się – prosi prezydent miasta Krystian Kinastowski. – Rozmawiałem też z biskupem Edwardem Janiakiem, aby spróbował znaleźć personel wśród zakonnic, które również mają takie przygotowanie.

- Chęć wsparcia personelu objętego kwarantanną zgłosiło 6 pracowników DPS-u, którzy obecnie przebywają poza placówką. Zgłaszają się pierwsi wolontariusze, w tym dwie siostry zakonne. Bardzo mnie cieszy taka postawa. Dziękuję! Ponadto potrzebę wsparcia personelu DPS-u zgłosiłem do 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jednocześnie informuję, że do DPS-u cały czas płynie pomoc od Miasta. Wczoraj do placówki przywieziono po tysiąc czepków i ochraniaczy na buty oraz 200 fartuchów ochronnych. Dzisiaj otrzymała ona środki do dezynfekcji rąk i powierzchni, a także przyłbice i maseczki jednorazowe. Ponadto do DPS dotrze dzisiaj również 150 profesjonalnych maseczek F2. Jutro dowieziemy kombinezony.  - dodaje prezydent Kalisza.

Dom Pomocy Społecznej przy ul. Winiarskiej jest zamknięty od 9 kwietnia. Bramy pilnują żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

MIK, fot. MS

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/