Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 29 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Michalina, Rafał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Spełnili obowiązek każdego gimnazjalisty ZDJĘCIA

Realizacja zespołowego projektu edukacyjnego obowiązkiem każdego ucznia szkoły gimnazjalnej. Gimnazjalista, który wspólnie z klasą nie zrealizuje tego zadania nie uzyska promocji na koniec roku szkolnego. Zadanie jest trudne i czasochłonne, ale jak pokazali uczniowie jednej z klas z Niepublicznego Gimnazjum „Edukator” również przyjemne. „2a” zorganizowała dla swoich kolegów z pozostałych klas pełen atrakcji festyn przy szkole.

Był koncert w auli, pokazy tańca, krótka i zabawna prezentacja projektu, aż w końcu festyn na świeżym powietrzu z kiełbaskami, ciastem, napojami, grami i zabawami. Organizacja każdego z tych punktów, nawet tych najtrudniejszych, leżała po stronie gimnazjalistów. Od pomysłu do realizacji i od początku do końca. - Pracę nad projektem zaczęliśmy dość niedawno, pomimo tego, że mieliśmy na to 8 tygodni, ale strasznie się spięliśmy, codziennie ktoś coś robił. Ja z kolegą pisaliśmy scenariusz do naszej wypowiedzi. Jest jeszcze wiele atrakcji, takich jak mini zawody i games room, a także jedzenie, które też nasi koledzy muszą grillować – opowiada Julia Pęcherz, uczennica Niepublicznego Gimnazjum „Edukator”.

-  Moim zadaniem było dopilnować, aby znalazły się nagrody do konkursów. Musiałem też zajmować się cateringiem oraz starałem się nieść jak największą pomoc moim koleżankom i kolegom przy projekcie – mówi Marcin Antczak. - Myślę, że najtrudniejsze było dogadanie się między sobą. Powstały grupy, ale był problem, żeby rozgospodarować zadania. Mieliśmy wiele pomysłów, ale było ich za dużo, żeby wszystko zmieścić w wyznaczonym czasie – dodaje ich koleżanka Alicja Kowalewska.

A często właśnie pójście na kompromis i rezygnacja z własnego „ja” na rzecz grupy podczas wykonywania tego zadania dla młodzieży jest najtrudniejsza. - W momencie kiedy mamy 20 osób w klasie, 20 różnych temperamentów, 20 różnych sposobów patrzenia na świat i realizację zadań, wykonanie wspólnego dzieła uczy ich pracy w zespole, pójścia na kompromisy, co nieraz jest rzeczą rzeczywiście trudną i nawet w życiu dorosłym bardzo się przydaje – twierdzi Małgorzata Górska, dyrektor Niepublicznego Gimnazjum „Edukator” w Kaliszu. 

O projekcie realizacyjnym gimnazjaliści dowiadują się już w pierwszej klasie. Na trzy lata gimnazjum przypada tylko jedno takie przedsięwzięcie, ale jest on warunkiem ukończenia szkoły i zostaje wpisane na świadectwo oraz do arkusza ocen.

ESA, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/