Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Rzepakowy, akacjowy i niebawem lipowy – miód z akademickiej pasieki ZDJĘCIA

Sesja zakończona, ale tylko studenci mogą cieszyć się z wakacji. Uczelniane pszczoły nie odpuszczają i pracują w pocie czoła. Mieszkające w pasiece Akademii Kaliskiej wyprodukowały już prawie 70 litrów miodu i na tym nie koniec, bo jeszcze trochę pożytku w okolicy jest.

Pierwszym był rzepak. Kolejnym Akacja. Z nich pszczoły wyprodukowały 70 litrów miodu. Teraz nektar zbierają z lip, więc najprawdopodobniej niebawem taki trafi do laboratorium i słoików. Przede wszystkim miód wyprodukowany przez akademickie pszczoły służy pracownikom naukowym oraz studentom w pracach badawczych.  

Prowadzimy zajęcia na Kosmetologii w zakresie zastosowania produktów pszczelich w kosmetologii i lecznictwie. Otwieramy laboratorium, w którym będą badane produkty pszczele i ich wpływ na zastosowanie w dietetyce – mówił w trakcie prezentacji pasieki prof. Andrzej Wojtyła, rektor Akademii Kaliskiej. - Chcemy prowadzić badania nie tylko nad miodem jako takim, ale również wpływać na produkcję tego miodu oraz jego jakość i badać jak produkcja miodu wpływa na aspekty żywieniowe, suplementów żywności czy dodatków do żywności.

Oczywiście miód to także upominek promocyjny Akademii Kaliskiej, który wręczany jest oficjalnym gościom odwiedzającym uczelnię. Otrzymują go naukowcy, ministrowie, samorządowcy. Będzie też prezentem dla osób biorących udział w planowanej na jesień drugiej konferencji naukowej poświęconej zdrowiu rodziny WIĘCEJ.

Pasieka Akademii Kaliskiej to sześć uli. W kampusie pojawiły się wiosną. 

AW, zdjęcie autor 

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/