Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 05 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Kryspina, Gerald

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Ranking „Perspektyw”. Kaliskie licea i technika wśród najlepszych szkół w Polsce

Znamy najlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce. W rankingu „Perspektyw” najwyżej uplasowało się III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu, ale to nie jedyna kaliska szkoła w tym zaszczytnym gronie.

Najlepsze licea

Kaliski „Kopernik” ma wyjątkowe powody do dumy. Nie tylko zajął najwyższe miejsce wśród kaliskich szkół, ale zaliczył awans o 27 oczek, plasując się na 116. pozycji w rankingu.  Natomiast wśród najlepszych szkół w Wielkopolsce, podobnie jak rok temu, placówka zajęła 8. Miejsce (w ub.r. 7). - To powód do ogromnej satysfakcji i dumy dla  nauczycieli i maturzystów. Matura 2020, zważywszy na sytuację pandemiczną, zdalne nauczanie i przesunięcie terminu, przebiegała w szczególnie trudnych warunkach – mówi Anna Narewska, dyrektor III LO. - Rankingowy wynik nie jest dziełem przypadku, nasze liceum utrzymuje bardzo wysoką pozycję i zdobywa tytuł „Złotej szkoły” od wielu lat. Na ten sukces złożyła się codzienna praca wielu wybitnych nauczycieli, którzy stanowią o marce „Kopernika”. Ale nie można  też zapominać, że III LO jest niezwykłą szkołą także dzięki wspaniałej atmosferze, jaka u nas panuje, otwartości dla wszelkich uczniowskich projektów, w tym takich, które gwarantują młodzieży nie tylko naukę, ale i świetną zabawę w tzw. międzyczasie. To szkoła na miarę Kopernikańskiej idei wszechstronnych możliwości – dodaje Anna Narewska.

W zestawieniu znalazło się także II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki, które w porównaniu z ubiegłym rokiem awansowało aż o 137 miejsc, zajmując w tym roku 492. pozycję. Znacznie niżej niż jeszcze rok temu znalazło się natomiast I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka, które spadło o 274 oczka i aktualnie znalazło się na 826. miejscu w rankingu głównym. Wśród najlepszych szkół w Wielkopolsce II LO w Kaliszu znalazło się na 43. miejscu, natomiast Asnyk na 69.

Najlepsze technika

„Perspektywy” oceniały także technika. Tu wyróżnione zostało Technikum Budowy Fortepianów im. G. A. Fibigera w Kaliszu, które zajęło 251. miejsce. Natomiast w rankingu wojewódzkim na 65. miejscu uplasowało się Technikum nr 2 Im. gen. Mieczysława Smorawińskiego, na 68. miejscu Technikum nr 6 (ZSG-H im. Janka Bytnara Rudego), na 86. Technikum nr 4 im. ks. Józefa Sieradzana, a na 98. Technikum Budowlano-Elektryczne im. Kazimierza Wielkiego w Kaliszu.

Zwycięzcami rankingu „Perspektyw zostały: XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie (najlepsze liceum) oraz Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie (najlepsze technikum).

Kryteria

Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2021 został przygotowany przez "Perspektywy" już po raz 23. Głównymi adresatami Rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Ranking "Perspektyw" stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 2186 liceów ogólnokształcących i 1743 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w czerwcu 2020 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Kryteria Rankingu Liceów 2021 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Kryteria Rankingu Techników 2021 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

MIK, fot. pixabay

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/