Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 06 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Nikola, Jarogniew

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Psiak długo nowym domem się nie cieszył. Szczeniak adoptowany przez wójta wrócił do schroniska

Długo nowym domem się nie nacieszył, chociaż kiedy został adoptowany wieść o tym obiegła internet, a mały psiak stał się równie znany, jak jego pan. Ten jednak po kilku dniach zrezygnował z przyjaciela i zwrócił go do schroniska dla bezdomnych zwierząt. A raczej wysłał pracowników Urzędu Gminy z oświadczeniem, że już czworonoga nie chce. Pies adoptowany pod koniec lutego przez Sylwiusza Jakubowskiego, wójta gminy Żelazków ponownie zamieszkał w przytulisku przy Warszawskiej.

I czeka na mniej sławnego, ale stałego pana. Wcześniejszy szybko zrezygnował z czworonożnego przyjaciela. Zdjęcie Sylwiusza Jakubowskiego z adoptowanym zwierzakiem umieściło na swoim profilu w mediach społecznościowych Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Kaliszu. Była sobota, 27 lutego. Wójt wybrał szczeniaka, którego kilka dni później… oddał. – Pies został przywieziony do schroniska przez pracowników Urzędu Gminy w Żelazkowie wraz z oświadczeniem podpisanym przez osobę, która go wcześniej adoptowała – wyjaśnia Jacek Kołata, kierownik placówki. – W oświadczeniu nie ma wyjaśnienia, z jakiego powodu wójt zrzeka się opieki nad psem, jedynie informacja, że chce go oddać. Cieszymy się, że pies do nas wrócił i szukamy mu nowego domu.

Chcieliśmy dowiedzieć się, dlaczego wójt zrezygnował z psa, którego adoptował z świetle jupiterów. Jednak samorządowiec jest na urlopie. Szczęśliwie przypadków nieudanych adopcji jest niespełna 2 procent. W ostatnich dwóch latach nowe domy znalazło prawie tysiąc zwierzaków, które tymczasowo mieszkały przy Warszawskiej.

Zgodnie z prawem zwierzę może adoptować każda osoba, jeśli nie jest przestępcą, w tym skazanym za znęcanie się nad czworonogami. Nie można odmówić przysposobienia psa lub kota ze schroniska osobie tylko dlatego, że jest znana, a jej sława często opiera się o kontrowersyjne zachowania, jak to jest w przypadku Sylwiusza Jakubowskiego. Nieoficjalnie wiadomo, że samorządowiec w sprawie adopcji zjawił się w towarzystwie innej osoby. 

AW, fot. Fb/Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/