Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 19 październik 2021 Godzina:
imieniny: Fryda, Izaak

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Przestanie niszczeć? Budynek po pogotowiu w remoncie, są też plany jego zagospodarowania

Siedem lat temu budynek opustoszał i od tego czasu niszczeje. Wykonywane były jedynie bieżące prace konserwujące, tymczasem niedawno... zaskoczenie. Nieruchomość przy Nowym Świecie, w której kiedyś mieściło się pogotowie ratunkowe została obłożona rusztowaniami. Remontowany jest dach i elewacja, a Urząd Marszałkowski, który jest właścicielem obiektu zdradza, że niebawem zapadną decyzje odnośnie jego przyszłości.

I to kolejne zaskoczenie. Jeszcze w styczniu Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego, który zarządza obiektem informowało, że Gmina Wyznaniowa Żydowska, z którą toczą się rozmowy dotyczące gruntu (do II wojny światowej był to cmentarz wyznawców judaizmu) nie godzi się na użyczenie budynku na cele Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Ponadto zamierzano tam również ulokować Wielkopolskie Centrum Medycyny Pracy, ale obiekt cały czas stoi pusty.

I generuje koszty. Roczne utrzymanie wraz z koniecznymi naprawami i konserwacją to prawie 200 tysięcy złotych. Jednak niedawno budynek został otoczony rusztowaniami. -  Wykonywane są prace polegające na remoncie dachu i elewacji poszczególnych budynków – informuje Izabela Witkiewicz, dyrektor Departamentu Gospodarki Mieniem Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Koszt tych prac to niecałe 165 tys. zł brutto. I na tym nie koniec. Być może prace są zwiastunem porozumienia między stronami. - Nieruchomość przewiduje przeznaczyć się na cele związane z ochroną życia i zdrowia. Decyzje w tej kwestii zapadną w najbliższym czasie – czytamy w mailu do naszej redakcji, wysłanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

AW, zdjęcia Anna Gorzyczka

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/