Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 29 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Michalina, Rafał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Przeprowadzka do akademika krok po kroku

W momencie uświadomienia sobie, że będziemy mieć możliwość studiowania na uniwersytecie swoich marzeń, najpierw przyjdzie poczucie ulgi i szczęścia.

Nie potrwa to jednak zbyt długo, jeśli w miarę szybko, nie uda się nam zorganizować zakwaterowania na czas pobierania wyższego wykształcenia. Pierwszym wyborem w tej kwestii jest naturalnie akademik, w którym to jednak trzeba ubiegać się o miejsce. W związku z tym warto pamiętać o krokach, pozwalających na zapewnienie tam sobie lokum.

Czemu ludzie wybierają akademiki?

Uniwersyteckie domy studenckie są miejscem uznawanym za pewne, jeśli chodzi o mieszkanie w mieście, w którym to znajduje się wybrana przez nas uczelnia.  Co więcej, większość młodych żaków traktuje je jako jedyne, pozwalające w pełni odczuć to, co znaczy być studentem. Niemniej, jak w przypadku każdego obiektu nadzorowanego przez dany podmiot, obowiązuje w nim regulamin, którego należy przestrzegać.

Źródło: https://livinnxpoland.pl/pokoje-dla-studentow/

Kwestia ubiegania się o miejsce

Każdy uniwersytet ma mniej więcej podobne wymagania, dotyczące przydziału zakwaterowania dla studentów. Jedną z zasad jest przyznanie pierwszeństwa studentom, którzy cierpią z powodu problemów finansowych, samotnym rodzicom, małżeństwom,  czy osobom których miejsce zamieszkania znajduje się setki kilometrów od uniwersytetu. Z kolei niektórzy studenci chcą przenieść się z mieszkania prywatnego do akademika. W tym celu powinni zdać wszystkie zaległe testy, opcjonalnie mieć udokumentowane działania o charakterze prostudenckim.  

Jednocześnie nie oznacza to, że osoby niespełniające powyższych warunków zostaną całkowicie pominięte, ponieważ istotna jest i tak liczba wnioskodawców oraz kolejność składanych wniosków. Odrębną sytuacją jest przenoszenie się z jednego uniwersytetu na inny.

Podsumowanie

Życie pisze swoje własne scenariusze, więc zawsze trzeba mieć na uwadze, że w najgorszym razie nie uda się uzyskać miejsca w akademiku. Przy czym mowa zarówno o pokoju jednoosobowym, jak i wieloosobowym. Prywatne stancje częstokroć są zbyt kosztowne, nawet uwzględniając jakość standardu, ale na szczęście istnieje złoty środek w postaci prywatnych akademików. Te są bowiem atrakcyjne cenowo, cieszą komfortem użytkowania, a co ważne oferują większą, niż w przypadku uniwersyteckich domów studenckich, liczbę kwater dla zainteresowanych studentów.

artykuł sponsorowany

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/