Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 31 lipiec 2021 Godzina:
imieniny: Ernesta, Emil

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Pracownicy ZUS honorowo oddali krew

Pracownicy ostrowskiego oddziału ZUS po raz kolejny oddali krew potrzebującym. Pomimo trwającej pandemii, nie zrezygnowali z tegorocznej zbiórki. Krew, to lekarstwo, które, tym bardziej w tych trudnych czasach, jest na wagę złota.

450 ml – tyle dokładnie mililitrów krwi pobiera się jednorazowo od dawcy. Mężczyźni mogą oddawać krew nawet sześć razy w roku, kobiety - cztery razy. Należy jednak pamiętać o regeneracji organizmu, która w przypadku kobiet trwa dwanaście, a w przypadku mężczyzn - osiem tygodni.

Akcja została przeprowadzona z zachowaniem wszelkich rygorów bezpieczeństwa, a nasze  Centrum Szkolenia przekształciło się w profesjonalną stację krwiodawstwa – informuje Zdzisław Jaźwiec – dyrektor ostrowskiego oddziału ZUS - Na potrzeby akcji przygotowaliśmy salę rejestracji, gabinet lekarski oraz salę pobrań. Za pobór krwi odpowiadało Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Kalisza, z którym od lat współpracujemy.

Czerwcowa, wyjątkowa, bo zorganizowana w czasie pandemii akcja, cieszyła się również bardzo dużym zainteresowaniem. Chęć oddania krwi zgłosiło 23 pracowników. Ostatecznie zebrano 9450 ml tego cennego lekarstwa. Od 2011 r. ostrowski oddział przeprowadził łącznie 27 akcji, podczas których zebrał ponad 321 litrów krwi.

Cieszę się, że moi pracownicy, mimo bardzo dużego obciążenia zadaniami związanymi z bieżącymi obowiązkami, tak chętnie i licznie odpowiedzieli na apele płynące ze stacji krwiodawstwa i szpitali o oddawanie krwi – dodaje dyrektor Jażwiec.

RED, fot. ZUS

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/