Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Pracownicy szpitala w Kaliszu będą płacić za parking

Nie tylko osoby z zewnątrz, ale też kadra Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu będzie musiała płacić za parking. I to wcale niemało. Dyrekcja tłumaczy swoją decyzję koniecznością utrzymania infrastruktury i przekonuje, że podobnie robią inne szpitale w Polsce.

Za parkowanie przed szpitalem płacą teraz odwiedzający. Całodniowa opłata na prowadzonym przez firmę zewnętrzną parkingu przy ul. Poznańskiej wynosi 5 zł. Wjazdu na teren placówki pilnie strzegą szlabany, ale miejsca wokół budynku są dostępne dla pracowników. Do tej pory swoje auta stawiali tam za darmo. Ale już niedługo.  - Kaliski szpital wprowadza opłaty za parkowanie wzorem innych szpitali w Polsce. Konkurs na wyłonienie dzierżawcy jest w toku przygotowania – mówi portalowi faktykaliskie.pl Paweł Gawroński, rzecznik prasowy kaliskiego szpitala.

Szpital tłumaczy swoją decyzję m.in. faktem, że nie może partycypować w kosztach utrzymania infrastruktury parkingowej w postaci parkomatów i szlabanów, a także w kosztach utrzymania nawierzchni i porządku. - Wszystkie środki finansowe szpital uzyskuje z NFZ i przeznacza je na leczenia pacjentów – wyjaśnia Paweł Gawroński. Dodaje przy tym, że w większości szpitali w Polsce parkingi są płatne. Sprawdziliśmy, jak sytuacja wygląda u naszych sąsiadów.  – Wszyscy pracownicy mają przepustki upoważniające do bezpłatnego wjazdu na teren szpitala – mówi Joanna Pawlaczyk, rzecznik prasowy szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Również w Pleszewie pracownicy nie płacą za parkowanie. – Każdy pracownik - zarówno szpitala, jak firmy zewnętrznej świadczącej usługi na jego terenie - wyposażony jest w kartę parkingową, która upoważnia go do bezpłatnego postoju na parkingu służbowym. Należało jedynie zapłacić za jej wydanie 10 zł, ale była to opłata jednorazowa – mówi Jarosław Marciniak z Pleszewskiego Centrum Medycznego.

Pracownicy kaliskiego „okrąglaka” będą musieli płacić i to wcale niemało. - Opłata wynosić będzie 30 zł miesięcznie, czyli 1 zł dziennie – informuje Paweł Gawroński. - Kosztami parkowania obciążeni będą wszyscy pracownicy, zarówno kadra zarządzająca i kierownicza, jak  i pozostali.

MIK, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/