Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Mirabella, Urban

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Potrzebne większe odlesienie terenu i na razie bez fotowoltaiki. Pawilon w Wolicy buduje firma spod Warszawy

Żeby powstał nowy pawilon rehabilitacyjny w Wolicy konieczne było odlesienie terenu, gdzie inwestycja jest realizowana. To około pół tysiąca metrów kwadratowych więcej niż początkowo planowano. Pierwsze pozwolenia na karczowanie placówka otrzymała kilkanaście lat temu, a od tego czasu zmieniły się przepisy, więc dla bezpieczeństwa wokół budynku musi być więcej przestrzeni. Zmiana dotyczy też montażu paneli fotowoltaicznych na obiekcie. Takie najprawdopodobniej pojawią się dopiero wówczas, gdy pawilon będzie mieć piętro i zostanie połączony z głównym budynkiem.

Pawilon powstaje na tyłach budynku głównego szpitala, który otoczony jest lasem. Dlatego konieczne było wycięcie części drzew. Początkowo planowano, że zostanie wykarczowany teren o powierzchni tysiąca metrów kwadratowych.

Pierwsze pozwolenie na odlesienie otrzymaliśmy w 2008 roku, ale od tego czasu zmieniły się przepisy przeciwpożarowe i musieliśmy wykonać takie prace na prawie 1500 metrach kwadratowych – wyjaśnia Sławomir Wysocki, dyrektor szpitala w Wolicy. - Chcemy też, by w przyszłości pawilon miał piętro i został połączony z budynkiem głównym, więc na razie zrezygnujemy raczej z paneli fotowoltaicznych na obiekcie. Instalacja niezbędna do ich montażu będzie przygotowana, ale żeby nie demontować urządzeń w momencie kolejnej rozbudowy zrezygnujemy z nich na pierwszym etapie.

Żeby wejść w sieć zielonych szpitali WHO placówka w Wolicy w przyszłym roku planuje montaż paneli dla pozostałych budynków. Przetarg na budowę pawilonu wygrała firma z Michałowic pod Warszawą. 

AW, fot. szpital w Wolicy

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/