Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 15 kwiecień 2021 Godzina:
imieniny: Anastazja, Bazyli

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Policja ogranicza kontrole trzeźwości. Wszystko przez koronawirusa

Póki co policja nie będzie organizować tzw. rękawów i masowo badać stanu trzeźwości kierowców za pomocą bezdotykowych urządzeń Alcoblow. To zalecenie Komendy Głównej Policji w związku z zagrożeniem koronawirusem. Nie oznacza to jednak, że mundurowi w ogóle zaprzestaną przeprowadzania takich kontroli.

Problemem jest właśnie owo żółte urządzenie, który pozwala na błyskawiczne stwierdzenie obecności  alkoholu w organizmie kierowcy. Bezustnikowy Alcoblow policjanci wykorzystują przede wszystkim przy masowych kontrolach stanu trzeźwości, ustawiając kierowców w tzw. rękawie i sprawdzając jednego po drugim. W tej chwili to najbardziej popularny alkomat policyjny.

Koronawirus roznosi się jednak drogą kropelkową i badanie polegające na dmuchaniu przed siebie, w kierunku urządzenia uznano za zbyt duże ryzyko zarówno dla policjanta, jak i pozostałych badanych. Stąd zalecane przez Komendę Główną szczególne środki ostrożności. – Zgodnie z odgórnymi sugestiami mamy zrezygnować z takich akcji jak np. „Trzeźwy poranek” – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Nie oznacza to jednak, że policja w ogóle zaprzestanie kontroli stanu trzeźwości kierujących. Przerzuci się po prostu na alkomaty z jednorazowym ustnikiem, których używanie – ze względu na koszty wymiany ustników - starała się ograniczać. – W przypadku zdarzeń drogowych, a także w każdej innej sytuacji, gdy zaistnieje podejrzenie, że kierowca może być pod wpływem alkoholu będzie on poddawany badaniu trzeźwości. Ograniczone zostają tylko kontrole prewencyjne – dodaj asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

MIK, fot. arch.

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/