Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 29 lipiec 2021 Godzina:
imieniny: Marlena, Urban

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Pociąg jedzie – rogatki podniesione ZDJĘCIA

Błąd dróżnika? Groźna awaria? – zastanawiają się kierowcy pokonujący przejazd kolejowy przy ul. Lubelskiej w Kaliszu. I ostrzegają następnych, bo pomimo kursujących na tej trasie pociągów rogatki ciągle są podniesione. Zdjęcia obrazujące tę sytuację przysłał nam czytelnik portalu Dawid.

Fotografie wykonane zostały w niedzielę po południu, na przejeździe kolejowym nieopodal zbiornika w Szałem. „Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym na ul. Lubelskiej. Rogatki się nie zamykają nawet wtedy, gdy jedzie pociąg – zaalarmował redakcję czytelnik portalu Dawid. - Sygnalizacja świeci się bez przerwy, pomimo że pociąg nie nadjeżdża. Kierowcy nie wiedzą, czy przejechać , chwilami tworzą się korki na przejeździe”.

Według innych czytelników, taka sytuacja ma miejsce od 14 maja br. Zaniedbanie dróżnika, awaria? – zachodzą w głowę przejeżdżający tamtędy kierowcy. PKP PLK S.A. zapewniają, że temat jest im znany. I uspokajają, że wszystko jest pod kontrolą, a środki ostrożności zachowane. - Na przejeździe kolejowo – drogowym w Kaliszu na ul. Lubelskiej uszkodzony jest kabel od czujników sterujących urządzeniami rogatkowymi – informuje portal faktykaliskie.pl Zbigniew Wolny z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.- Natychmiast po zaistnieniu awarii przejazd został osygnalizowany informacją o uszkodzonej rogatce i zostało wprowadzone ograniczenie prędkości jazdy pociągów do 20 km/h. Maszyniści sygnalizują także dojazd do przejazdu głośnymi dźwiękami. Wdrożone procedury gwarantują zachowanie pełnego bezpieczeństwa. Nasi monterzy intensywnie pracują nad usunięciem awarii.    

Ile może to potrwać – tego nie wiadomo. Mimo uspokajającego komunikatu kolei, radzimy zachować szczególną ostrożność w tym miejscu.

MIK, fot. czytelnik portalu Dawid

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/