Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Piskorzewska, Zamkowa, Śródmiejska w remoncie. Jak przebiegają prace? ZDJĘCIA

W śródmieściu Kalisza trwają roboty budowlane. Na ulicach Piskorzewskiej i Zamkowej dobiegają końca, na Śródmiejskiej idą pełną parą.

Na Zamkowej i Śródmiejskiej powstają woonerfy - bezpieczne obszary, dodtosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, łączące funkcje ulicy, deptaku i parkingu. Wkrótce rozpocznie się ich zazielenianie. Głównym celem inwestycji jest podniesienie standardów zamieszkania oraz dostępności do usług w centrum miasta poprzez uspokojenie ruchu samochodowego. Woonerfy będą się wyróżniać zróżnicowaniem poziomu powierzchni chodników i jezdni – w tym przypadku zostanie ono zastosowane ze względu na zabytkowy charakter centrum. Nie zabraknie oczywiście miejsc parkingowych, małej architektury i zieleni. 

Ulica Piskorzewska zachowała swoją obecną formę. Wymieniona została jednak nawierzchnia jezdni oraz poprawiona nawierzchnia chodnika. Pojawią się także donice z roślinami. Wszystko, by podwyższyć standard korzystania z niej przez użytkowników ruchu.

Trwa remont ul. Śródmiejskiej. Zadanie przewiduje wykonanie nowej jezdni z mieszkanki mineralno-asfaltowej. Chodniki i dwukierunkowa ścieżka rowerowa zbudowane zostaną natomiast z płyt kamiennych. Nowa nawierzchnia miejsc postojowych i zatoki autobusowej mają być wykonane z granitowej kostki. Ulica zyska elementy małej architektury i zieleń. Wykonany zostanie także kanał deszczowy. Zmiany dotyczą jednak nie tylko nawierzchni ulicy Śródmiejskiej, ale również organizacji ruchu. Na odcinku między Rogatką a ulicą Kościuszki przywrócone zostaną dwa pasy ruchu. Ścieżka rowerowa będzie natomiast dwukierunkowa.

kalisz.pl, fot. Katarzyna Ciupek

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/