Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Tekla, Liwiusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Parlamentarzyści walczą o Akademię Kaliską. Presja ma sens - mówi poseł PO

Trwa wyścig o Akademię Kaliską. W poniedziałek Państwową Wyższą Szkołę Zawodową wizytował minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek, a wcześniej na konferencji prasowej o swoich kolejnych działaniach w tej sprawie poinformował poseł Mariusz Witczak z Platformy Obywatelskiej. O przyspieszenie działań parlamentarzysta zaapelował do Marszałek Sejmu Elżbiety Witek z PiS oraz do Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

O utworzenie Akademii walczą zarówno parlamtarzyści z PiS, jak i Koalicji Obywatelskiej. Wszyscy chcą szybkiego rozpoczęcia prac nad dokumentem przekształcającym PWSZ w Kaliszu w Akademię Kaliską. Wnioski obu stron w tej sprawie zostały już zarejestrowane. – Po moim apelu do Marszałek Sejmu o szybkie nadanie biegu sprawie, Elżbieta Witek skierowała pod koniec ubiegłego tygodnia projekty ustaw do pierwszego czytania – powiedział na poniedziałkowej konferencji poseł PO Mariusz Witczak.

Parlamentarzysta KO dodał, że tego samego oczekuje od przewodniczącej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. Chce, by oba projekty rozpatrywane w trybie pilnym, co pozwoli szybko podjąć decyzję i mieć wystarczająco dużo czasu, by dobrze przygotować się do nowego roku akademickiego już pod nową banderą. - W piśmie sugeruję, by te dwa projekty ustaw były rozpatrywane wspólnie. Taką decyzję zgodnie z regulaminem Sejmu podejmie komisja. Będziemy o to wnioskować. Już dzisiaj zachęcam przewodniczącą komisji do takiego ruchu, ponieważ rozpatrywanie wspólne mocno skróci czas procedury. Mogę śmiało powiedzieć, że presja ma sens. To, że złożyłem pierwszy ustawę i uruchomiłem proces mobilizacji dla tych, którzy mają dzisiaj większość w Sejmie oraz to, że dzisiaj wspólnie sprawę nagłaśniamy daje swoje efekty. 

Poprzednie działania związane z przekształceniem PWSZ w Akademię Kaliską nabrały tempa również przed wyborami - wówczas parlamentarnymi. Wtedy to kandydaci do Sejmu i Senatu z ramienia PiS zasypywali kaliszan informacjami o kolejnych posunięciach decydentów umożliwiających zmianę statusu uczelni. Przez te kilka miesięcy zmieniło się sporo – tak wśród obiecujących jak i odpowiedzialnych za realizację tych obietnic, tylko PWSZ jak była tak jest i nadal czeka na to, by stać się Akademią Kaliską.

AW, zdjęcia autor

 

 

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/