Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Osiem osób chciało kierować kaliskim "okrąglakiem". W czwartek marszałek wybierze dyrektora

Osiem osób ubiegało się o stanowisko dyrektora kaliskiego szpitala. Ocenę formalną przeszło siedmiu kandydatów i to oni przekonywali komisję konkursową do swojej wizji kierowania "okrąglakiem". Kandydata, który został zarekomendowany Zarządowi Województwa Wielkopolskiego wyłoniono w tajnym głosowaniu. A czy zostanie zaakceptowany przez marszałka okaże się w najbliższy czwartek.

Tego dnia odbędzie się posiedzenie Zarządu Województwa Wielkopolskiego. I to od jego decyzji zależy, czy kandydat rekomendowany przez komisję konkursową zostanie zaakceptowany. - Spełnił wszystkie wymogi określone w ogłoszeniu o konkursie i ma kompetencje wymagane do zajmowania ww. stanowiska. Ponadto wyłoniona w wyniku konkursu osoba, w ocenie Komisji konkursowej, wykazała się najlepszą znajomością zagadnień z ochrony zdrowia, przepisów prawa i zarządzania – informuje Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Urząd Marszałkowski komisję konkursową powołał w grudniu. Wtedy też ruszyła rekrutacja na stanowisko nowego dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu. Kandydaci mieli czas na nadsyłanie swoich CV do 1 lutego br. Wpłynęło osiem ofert.  - Po zapoznaniu się z ofertami, które wpłynęły do Departamentu Zdrowia, Komisja konkursowa przyjęła i zakwalifikowała 7 ofert do drugiego etapu. Jedna oferta została odrzucona z powodu niespełnienia wymogów formalnych – dodaje w komunikacie Biuro Prasowe.

Komisja konkursowa spotkała się z kandydatami 12 lutego. W wyniku tajnego głosowania, bezwzględną większością głosów, wybrała kandydata na stanowisko dyrektora WSZ w Kaliszu i postanowiła zarekomendować jego kandydaturę Zarządowi Województwa Wielkopolskiego. Ten w czwartek zdecyduje, czy osoba zaakceptowana przez dziewięcioosobową komisję jest odpowiednia, by kierować placówką. 

AW, zdjęcie arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/