Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Lucja, Albrecht

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Od dziś otwarte hotele. Na jakich zasadach?

8 maja wchodzi w życie kolejny etap luzowania obostrzeń. Rząd przyzwolił na otwarcie hoteli i pensjonatów. Będą jednak działać w ograniczonym zakresie.

Luzowanie obostrzeń trwa od 1 maja. Otwarte są już m.in. zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, galerie sztuki i muzea, a także sklepy budowlane, meblowe i galerie handlowe. Teraz czas na hotele. Od 8 maja mogą wznowić działalność.

Będą jednak ograniczenia. Miejsca oferujące nocleg mogą mieć maksymalnie 50 proc. zajętych pokoi.

Ograniczenia liczby udostępnianych pokoi nie stosuje się do pobytu gości będących żołnierzami Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej albo wojsk sojuszniczych, przebywających czasowo w Rzeczypospolitej Polskiej - czytamy w rozporządzeniu.

Nadal zamknięte będą hotelowe restauracje oraz strefa welness&spa. Jak wskazano w dokumencie, do 14 maja posiłki dla gości hotelowych mogą być dostarczane do pokoju i to tylko tym, którzy spędzą w obiekcie co najmniej jedną dobę. Lokale gastronomiczne do 14 maja będą mogły sprzedawać posiłki tylko na wynos.

Także od 8 maja (rząd przyspieszył termin o tydzień) będzie możliwe organizowanie imprez i spotkań do 25 osób, które odbywają się na otwartym powietrzu albo w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie.

Co dalej? 15 maja zdejmiemy maseczki na świeżym powietrzu, ruszą ogródki gastronomiczne oraz kina i teatry na świeżym powietrzu. Do nauki hybrydowej wrócą wszyscy uczniowie.

Ostatni etap luzowania obostrzeń zaplanowano na 29 maja. Zacznie działać gastronomia (przy maksymalnym obłożeniu 50 proc. lokalu), dozwolone będą imprezy okolicznościowe w lokalach (do 50 osób), kina i teatry (max obłożenie 50 proc. placówki) oraz obiekty sportowe (max obłożenie do 50 proc. z widownią). Otwarte zostaną siłownie, kluby fitness, solaria, jednak obowiązywać będzie limit 1 osoby na 15 metrów kwadratowych.

Zamknięte pozostaną kluby nocne i dyskoteki.

MIK, fot. pixabay

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/