Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 październik 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Obwodnica Błaszek usprawni dojazd do S8

Pięć firm zgłosiło się do przetargu na opracowanie studium korytarzowego dla obwodnicy Błaszek w ciągu drogi krajowej nr 12. Inwestycja powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Dzięki niej usprawni się ruch w kierunku Sieradza, Łodzi i Warszawy.

W przetargu oferty złożyło w sumie pięć polskich firm. Oferowane ceny wahają się od 1,67 do 2,93 miliona złotych, zaś kwota przeznaczona przez GDDKiA na ten cel wynosi 2,77 mln złotych. - Oznacza to, że cztery oferty mieszczą się w naszym budżecie. Należy spodziewać się, że wykonawcę dokumentacji poznamy w ciągu dwóch miesięcy – informuje łódzki oddział GDDKiA.

Obwodnica Błaszek to całkowicie nowa inwestycja. 3 września GDDKIA poznała wykonawców zainteresowanych opracowaniem studium korytarzowego wraz z elementami koncepcji programowej i uzyskaniem decyzji środowiskowej.

Dzięki obwodnicy wyprowadzony zostanie tranzyt z centrum Błaszek. Miejscowość znajduje się w ciągu ważnego korytarza transportowego dla Wielkopolski, pomiędzy Sieradzem i Kaliszem.

Usprawniony zostanie zatem dojazd pojazdów ciężarowych od strony korytarza drogi krajowej nr 11, drogi krajowej nr 25 oraz Kalisza do drogi ekspresowej S8 w pobliżu Sieradza, dalej w kierunku Łodzi i Warszawy. Jednocześnie nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców i zachowane zostaną najwyższe wymogi ochrony środowiska.

O postępach prac nad obwodnicą Kalisza pisaliśmy w sobotę TUTAJ 

Obwodnica Błaszek w ciągu drogi krajowej nr 12

Planowana data ogłoszenia przetargu: III  kw. 2024 r.

 Cel realizacji inwestycji:

Podstawowym celem budowy obwodnicy Błaszek jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki koncentruje się w mieście. Miejscowość znajduje się w ciągu ważnego korytarza transportowego dla Wielkopolski, pomiędzy Sieradzem a Kaliszem. Usprawniony zostanie dojazd pojazdów ciężarowych od strony korytarza drogi krajowej nr 11, drogi krajowej nr 25 oraz Kalisza do drogi ekspresowej S8 w pobliżu Sieradza, dalej w kierunku Łodzi i Warszawy.

Budowa obwodnicy przyczyni się do odciążenia układu drogowego prowadzącego do Błaszek. Dzięki temu nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców oraz zwiększenie przepustowości tego połączenia. Dzięki temu ruch dalekobieżny zostanie ostatecznie wyprowadzony z miejscowości.

Jednocześnie zachowane zostaną najwyższe wymogi ochrony środowiska, zdrowia i życia mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju.

AG, GDDKiA Łódź, ministerstwo infrastruktury

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/