Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Lambert

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Nowy mural powstanie w Kaliszu

Kolejne ścienne malowidło powstanie w Kaliszu. Tym razem na budynku przy ul. Majkowskiej 6 pojawi się Flora. Będzie to dzieło znanego kaliskiego artysty Michała Mąki.

Mural nawiązuje do rzeźby Flory, która znajduje się na dziedzińcu kaliskiego ratusza. Flora jest częścią cyklu prac „Cyfrowy Antyk”, w którym Michał Mąka podejmuje próby malarskie związane z błędem cyfrowym. Obraz będzie zatem zawierał charakterystyczny dla miejskiego krajobrazu Kalisza akcent, dla którego inspiracją jest antyczna postać Flory oraz typowe dla twórczości Michała Mąki elementy nawiązujące do błędu, usterki cyfrowej, symbolizujące upływ czasu, niedoskonałość reprodukcji. To już drugi mural, koordynowany przez Ośrodek Kultury Plastycznej "Wieża Ciśnień" im. B. Jareckiego w Kaliszu. Prace nad muralem rozpoczną się w II połowie października. Uwzględniając sugestie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, kolorystyka muralu będzie stonowana, monochromatyczna i spójna z sąsiadującymi budynkami.

Michał Mąka (ur. w Kaliszu w 1989 r.) Absolwent studiów magisterskich w kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych w Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zajmuje się malarstwem, grafiką warsztatową, plakatem, fotografią, sztuką ulicy. Najczęściej umieszcza prace w opuszczonych, postindustrialnych budynkach, które pragnie ożywić. W swoich najnowszych kompozycjach nawiązuje do estetyki glitch artu oraz sztuki kinetycznej. Brał udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. w Toruniu, Bydgoszczy, Sopocie („Salon Odrzuconych”, Państwowa Galeria Sztuki, 2016), Warszawie, Poznaniu, Sieradzu, Kaliszu. Regularnie bierze udział w festiwalach twórców murali (Massachusetts, USA, Nottingham, Anglia). Swoje prace prezentował m.in. w Kaliszu, Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku, Berlinie, Rzymie, Londynie, Bostonie, Worcester (USA), New York, Providence, Lynn (USA), Bünde (GER). Zdobył wiele nagród i wyróżnień, m.in. w: V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Ikony Popkultury” we Wrocławiu (2015) i Ogólnopolskim Konkursie na Projekt i Wykonanie Muralu w Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (2016). Był dwukrotnym laureatem nagrody publiczności w „A-Kumulacjach, Kaliskim Biennale Sztuki” ( 2017, 2019). Otrzymał stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego (2017) i Nagrodę Prezydenta Miasta Kalisza za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej w sezonie kulturalnym 2017/2018.

MIK za: WKST, OKP "Wieża Ciśnień" w Kaliszu, projekt wizualizacji: Michał Mąka

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/