Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Ryszarda, Zachariasz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Nowy dyrektor kaliskiego Teatru

Z rekomendacji Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, dziś - czyli 26 maja - Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął uchwałę o powołaniu Bartosza Zaczykiewicza na stanowisko dyrektora Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu. Jego dyrekcja rozpocznie się 1 września.

Konkurs na stanowisko dyrektora Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu został ogłoszony w połowie stycznia. Chętni mieli miesiąc na zgłoszenie i trochę więcej na przygotowania do kwalifikacyjnej rozmowy, która odbyła się na początku marca. Zgłosiło się 9 kandydatów. Byli wśród nich aktorzy, reżyserzy i dyrektorzy innych teatrów. Była także Magda Grudzińska, która obecnie kieruje kaliską sceną. W wyniku postępowania konkursowego pięcioro uczestników uzyskało liczbę punktów przekraczającą wymagany próg 60% z 333 punktów możliwych do uzyskania, niezbędny do bycia przedstawionym Zarządowi Województwa Wielkopolskiego jako kandydat na stanowisko. Byli to:

  1. Bartosz Zaczykiewicz – 308 punktów,
  2. Jacek Bunsch – 272 punkty,
  3. Rafał Matusz – 222 punkty,
  4. Bożena Suchocka-Kozakiewicz – 217 punktów,
  5. Gabriel Gietzky – 206 punktów.

Komisja Konkursowa postanowiła rekomendować Zarządowi Województwa Wielkopolskiego jako kandydata na stanowisko dyrektora Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu osobę, która otrzymała najwyższą liczbę punktów, tj. Bartosza Zaczykiewicza, ale na ostateczną decyzję czekaliśmy do dziś.

„Biorąc pod uwagę dobre opinie, jakimi cieszy się Pan Bartosz Zaczykiewicz w środowisku teatralnym, a także jego dotychczasowy dorobek, wiążę z nim ogromne nadzieje na stworzenie w Kaliszu teatru różnorodnego. Najbardziej zależy mi na tym, żeby sprawił, by mieszkańcy miasta chcieli w tym teatrze bywać” -  podkreśla Marszałek Woźniak.

Bartosz Zaczykiewicz jest absolwentem Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Ukończył Podyplomowe Studium Menedżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Pracował jako asystent reżysera w Teatrze Polskim w Warszawie i jako reżyser w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. W latach 1999-2007 był dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu, a także dyrektorem ośmiu edycji festiwalu Opolskie Konfrontacje Teatralne „Klasyka Polska”. W latach 2007-2009 kierował Teatrem Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie, a od 2012 roku pełni funkcję zastępcy dyrektora ds. artystycznych Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu. Jest członkiem Stowarzyszenia Dyrektorów Teatrów oraz członkiem Rady Związku – Unii Polskich Teatrów.

Bartosz Zaczykiewicz został powołany na dyrektora kaliskiego teatru na okres 3 sezonów artystycznych tj. od 1 września 2017 r. do 31 sierpnia 2020 r.

RK, fot. int.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/