Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Nowe samochody na wyposażeniu kaliskiej straży pożarnej

O dwa nowe auta produkcji francuskiego koncernu Renault: dacię Sandero i dacię Duster, wzbogaciła się Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej. Pojazdy będą wykorzystywane do działań ratowniczo-gaśniczych, ale również w celu kontroli obiektów podlegających samorządom, czy zadań mających na celu przeciwdziałanie COVID-19.

Nowe auta zastąpiły o wiele starsze: opla Zafirę i fiata Punto, które trafiły do jednostek OSP na terenie powiatu kaliskiego. Ich zakup był możliwy dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta Kalisza oraz 10 samorządów; swoją cegiełkę dorzuciły gminy: Blizanów, Brzeziny, Ceków-Kolonia, Godziesze Wielkie, Koźminek, Lisków, Mycielin, Opatówek, Stawiszyn, Szczytniki oraz firma Auto Centrum Lis.

Dacie wyposażone są w sprzęt łączności oraz sygnalizację ostrzegawczą, a także posiadają oznakowanie zgodne ze standardami w Państwowej Straży Pożarnej. Będą wykorzystywane nie tylko do działań ratowniczo-gaśniczych, ale również m.in. na wyjazdy w celu kontroli obiektów, w ramach współpracy z urzędami gmin i szkołami oraz do zadań mających na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV- - informuje st. sekc. Jakub Pietrzak z kaliskiej straży pożarnej.

MIK, fot. mł. kpt. Szymon Zieliński

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/