Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Lambert

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Nie żyje sędzia Marcin Borowiak. Miał 41 lat

Zmarł sędzia Marcin Borowiak. Związany z Sądem Okręgowym w Kaliszu prowadził w ostatnich latach jedne z najtrudniejszych spraw. Zmarł nagle. Miał 41 lat.

Marcin Borowiak pochodził z Ostrowa Wielkopolskiego. Był absolwentem tamtejszego II Liceum Ogólnokształcącego. Skończył Wydział Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego.

Nominację na sędziego Sądu Rejonowego otrzymał w 2010 roku. W marcu 2015 r. został delegowany do Sądu Okręgowego w Kaliszu. Nominację na sędziego w Sądzie Okręgowym otrzymał w marcu 2018 roku. Był zastępcą rzecznika dyscyplinarnego od 2018 roku.

Sędzia Marcin Borowiak zmarł nagle. Jak się dowiedzieliśmy, zasłabł podczas gry w koszykówkę. 3 grudnia skończył 41 lat. Pozostawił pogrążoną w żałobie żonę i osierocił troje dzieci.

W ostatnich latach prowadził wiele trudnych i głośnych spraw, dotyczących morderstw i brutalnych pobić. Można wymienić sprawę Adriana S., który w 2016 roku zamordował na dworcu w Kaliszu 60-letniego pracownika PKS, czy pobić w trakcie libacji alkoholowych. Takich spraw miał kilka z Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego i Jarocina. W każdej miał do czynienia z wyjątkowo brutalnymi oprawcami oraz zmieniającymi zeznania i mającymi luki w pamięci ze względu na upojenie alkoholem świadkami.

W ubiegłym roku ruszył proces osób oskarżonych o czerpanie zysków z seksbiznesu i prania brudnych pieniędzy zarobionych na nierządzie. Ostatnie jakimi się zajmował dotyczyły zabicia właściciela fermy w Zadowicach oraz zabójstwa mężczyzny przy ulicy Stawiszyńskiej w Kaliszu, w którym oskarżoną jest córka konkubiny mężczyzny. Prowadził też sprawę pobicia na ulicy Górnośląskiej w Kaliszu trzech strażaków przez siedmioosobową grupę młodych ludzi. Zajmował się także wnioskiem o odszkodowanie dla żony i dzieci opozycyjnego działacza Bogusława Śliwy. 

Miał charakterystyczny głęboki i donośny głos. Znany był z erudycji i umiejętności oratorskich.

Kondolencje pogrążonej w żałobie rodzinie ś. p. Marcina Borowiaka składa za naszym pośrednictwem  Kierownictwo, Sędziowie i Pracownicy Sądu Rejonowego w Kaliszu. - Żegnamy naszego Kolegę, przyjaznego ludziom, dobrego  Człowieka. 

AW, fot. archiwum

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/