Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 02 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Rafał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Nie żyje Mieczysław Arkadiusz Woźniak - Zasłużony dla Miasta Kalisza

Zmarł Mieczysław Arkadiusz Woźniak, doktor nauk technicznych, architekt, dydaktyk, zaangażowany społecznie członek wielu organizacji, pasjonat historii miasta, architektury i ochrony zabytków. Autor wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych – m.in. „Kalisz 1914 – pogrom Miasta”.W 2014 roku otrzymał odznakę "Zasłużony dla Miasta Kalisza", wcześniej Honorową Odznakę Miasta Kalisza.

Mieczysław Arkadiusz Woźniak był architektem, przez wiele lat pracował jako projektant. Pełnił funkcję dyrektora technicznego w przedsiębiorstwach budowlanych oraz naczelnego dyrektora Zjednoczenia Budownictwa, Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w województwie kaliskim. Przez dziewięć lat był wicewojewodą kaliskim. Przez dwie kadencje pełnił funkcję wicedyrektora do spraw dydaktycznych na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez lata wykładał budownictwo na Politechnice Poznańskiej.

Niezwykle aktywny, działał jako członek Głównej Komisji Badania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu – Instytutu Pamięci Narodowej. Był członkiem założycielem i kilkuletnim wiceprezesem Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Pierwszym prezesem Wojewódzkiego Oddziału Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa w Kaliszu, wieloletnim wiceprezesem Oddziału PTTK w Kaliszu oraz członkiem Yacht Klubu Polskiego w Kaliszu.

Za swoją działalność Mieczysław Woźniak był doceniany i nagradzany, między innymi: Krzyżem Oficerskim i Kawalerskim Polonia Restituta, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Odznakami Honorowymi: „Zasłużony działacz kultury”, „Za opiekę nad zabytkami”.

RED, fot. pixabay

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/